banner564
banner556

“Yeni bir sayfa açılıyor”

İstanbul Belediye Başkanlığını kazanan İmamoğlu zafer konuşmasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yol haritasını sunmak için ziyaret talebini iletti

banner611
“Yeni bir sayfa açılıyor”
banner598
banner616

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, yenilenen seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. İmamoğlu "İstanbul'da herkes için yeni ve ortak bir sayfa açılıyor" dedi. İstanbul'un yararına olan her işte yardımcı olacağını söyleyen İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yol haritasını sunmak için ziyaret talebini iletti.
İmamoğlu sözlerine, "Sizinle uzunca bir metin paylaşacağım. Duygularımı hem basın mensuplarına aktarırken, hem İstanbullu hemşehrilerime, Türkiye’ye ve hatta dünyaya Türkiye adına birkaç cümle etme adına kendimi sorumlu hissediyorum. Ama önce bugün on binlerce hatta yüz binlerce diye ifade edebileceğim sandık başında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma günün kahramanlarına, sandıklarda okullarda ilçe seçim kurullarında il seçim kurullarında hizmet eden bütün arkadaşlarıma minnet duygularımı belirtmek istiyorum" diye başladı. 
İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 
Öncelikle bugünkü 23 Haziran'da yaptığımız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi ve tabiki anlamlı bu seçimin en önemli ifadelerinden birisi de Türkiye'nin demokrasi sürecine olacak olan katkısıydı. Her iki vasfıyla ülkemize ve İstanbul'a sonuçlar hayırlı olsun. 
Bugün onbinlerce hatta yüzbinlerce diye ifade edebileceğim sandık başında görev yapan sandık başında görev yapan bütün yol arkadaşlarıma, günün kahramanlarına, yüksek seçim kurulunda hizmet eden bütün arkadaşlarıma minnet duygularımı ifade etmek istiyorum. Onlar bugünün demokrasi kahramanıydı. Yaptıkları hizmetleri her zaman güzel bir anı olarak hatırlayacaklar.

"İstanbullulara mahcup olmaktan başka gündemim yoktur"
Sizler Türkiye'nin demokrasi itibarını herkesin gözünde korudunuz. Türkiye'yi yakın coğrafyadaki başka ülkelere benzetmeye çalışan dünyaya da işin aslını öğrettiniz. Teşekkürler sevgili hemşehrilerim. Başta eşime, oğullarıma, kızıma, anneme ve babama, CHP ve İYİ Parti'nin genel başkanlarına, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il ve ilçe başkanlarımıza, kadın ve gençlik kollarımıza, CHP ve İYİ Parti örgütlerine, sayıları 150 bini aşan demokrasi ve adalet davasına inanan yürekli İstanbul gönüllülerine. Yanımıza duran tüm partililere, HPD seçmenlerine, MHP seçmenlerine, AK Parti seçmenlerine, DSP seçmenlerine, bu güzel şehirde yaşayan tüm komşularımıza, ister Kürt, ister Türk, ister Çerkez, ister Ermeni, İstanbul'un çocuklarına, annelerimize, ninelerimize, beyefendilerimize, başarılı kampanyayı yürüten kampanya direktörüne, çalışma arkadaşlarına, sevgili basın danışmanıma, sosyal medya ekiplerine, her zaman yanımda olan polis ve koruma ekiplerine, sahada görev yapan yüzbinlerce demokrasi aşığı partililerimize, Türkiye'nin dört bir yanından benimle ve demokrasi mücadelemize şiir yazan, şarkı söyleyen, arayan, soran yurdumun güzel insanlarına ve tabiki tüm 16 milyon İstanbulluya teşekkür ediyorum.


"Sayın cumhurbaşkanı ile uyumlu çalışmaya hazırım"
23 Haziran seçiminde hem ittifak hem parti adayı hem de bağımsız aday olarak çalışan tüm rakiplerime teşekkür ediyorum. Ben şahsım adına seçim döneminde bana, aileme, partime yönelik sistematik saldırıları elbette ki unutmak istiyorum. O dil bitsin. Yeni sayfayı, yeni dönemi başlatmak istiyoruz. Bu süreçte bu tür davranışta bulunanların hak ettiği cevabı milletimizden alacağını düşünüyorum. Devletin başı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenmek istiyorum. Depreme hazırlık gibi, daha fazla metro gibi, mülteci sorunu gibi konularda merkezi yönetimin işbirliğiyle çalışmasının önemini görüyoruz. Seçim öncesinde vatandaşa anlattığım yol haritasına uygun olarak sizinle uyum içerisinde çalışmaya hazırım ve buna talibim. Bunu tüm İstanbullulara duyuruyorum. Hiçbir siyasi mesele vatandaşımızın refahından, huzurdan, barıştan, sevgi ve saygıdan önemli değildir. Yasal sürecin tamamlanmasının, mazbatanın alınmasının ardından yol haritamızı size sunmak ve görüşlerinizi almak için sizi ziyaret talebimi buradan iletiyorum. Bu ülkenin buna ihtiyacı olduğunun altını çiziyorum. Vatandaş siyasetçi kavgalarından bıkmıştır. Hizmet ve çözüm beklemektedir.
Millet adına yapılacak hizmetleri engelleme çabasıyla karşılaşırsak, her şeyi şeffaf bir şekilde vatandaşımızla paylaşacağız. İBB Türkiye'nin en önemli kurumlarından biridir. Bir kez daha vaat ediyorum ki, her ne yapıyorsak olduğu gibi milletin takdirine sunulacaktır. Hiçbir aşaması gizli olmayacaktır.

"16 milyon vatandaşımıza eşit davranacağımı ilan ediyorum"
Ben artık gece gündüz demeden çok yoğun bir çalışma için sabırsızlanıyorum. Bu tempo içerisinde gücümü vatandaşın güveninden alacağım. En çok da bu şehrin o güzel çocuklarının ve enerjisi yüksek gençlerin duygularından alacağım. 31 Mart'tan sonra her şey çok güzel olacak demiştim, göreceksiniz o da olacak. Her şey bu güzel İstanbul'da çok güzel olacak. Tabiki bu güzel akşamda mutlu olacağız, tabiki bu güzel akşamda sevineceğiz. Sevinmek bir başka kişinin kalbini kırmak anlamına gelmez. Bu bir zafer değil, yeni bir başlangıçtır. Yarın birbirimizin yüzüne bakacağımızı, yarından itibaren 16 milyon vatandaşımıza eşit davranacağımızı ilan ediyorum. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 yıl Önce

ALTI-ÜSTÜ BİR BELEDİYE BAŞKANI !!!!!! MAKAM DÜŞKÜNÜ OLAN TCLİLER BAYRAM EDİYOR ANCAK, GÖRECEĞİZ BAKALIM DEMEK YERİNE HEMEN COŞUYORLAR. EVET, AKPLİLER ÇOK
RÜŞVET YEDİ,HİÇ MUMİN GİBİ DAVRANMADILAR VE ALLAH U TEALA'NIN İZNİ İLE BATIŞA GEÇTİLER ANCAK BİLİNİZ Kİ TC SOLU DA HİÇ BİR ZAMAN GÜVENİLİR DEĞİL VE BU ÇOK ŞİŞİRİLMİŞ OLAN YENİ İSTANBUL BELEDEİYE BAŞKANININ ÇOK GİZİ VE TEHLİKELİ BİR AJANDASI VAR !!!!!!!!!!!!

SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474