Yoğun katılımla başlayan Enginar Festivali, renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor

Mormenekşe şenlendi

Yoğun katılımla başlayan Enginar Festivali, renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor

 Gazimağusa’ya bağlı Mormenekşe’de düzenlenen “11. Enginar Festivali” önceki gün başladı. 

Festival komitesinden verilen bilgiye göre, bugün de sürecek festival, kortej yürüyüşüyle başladı. 
Kortejden sonra festivalin açılışını Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Ana Muhalefet Partisi UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, milletvekilleri, Yeniboğaziçi Belediye başkanı Mustafa Zurnacılar ve komite başkanı Erşen Ummanel yaptı.
Açılışın ardından konuşmalar yapıldı ve Türkiye’den gelen halk dansları ekipleri ile yerli halk dansları ekipleri gösterilerini sundu. 
Açılış konuşmasını yapan Erşen Ummanel, 11 yıldır festivalin artarak büyüdüğünü belirterek, festivale katkı koyan herkese teşekkür etti. Açılışta konuşma yapan diğer konuklar ise, enginarın Mormenekşe’de bir simge, festivalin ise bir marka olduğunu belirterek, emeği geçen herkesi tebrik etti.
Festival bugün sabah saat 11.00’de enginar eko günü ile başlayarak, çocuk şenliğiyle devam edecek ve gün boyu etkinlikler sürecek. Saat 12.00 – 16.00’da fasıl müziği eşliğinde eğlencelerin olacağı festival, gece yapılacak olan Öykü Gürman konseri ile son bulacak. 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ALFAROMEO
ALFAROMEO - 4 ay Önce

KÖYLERDEKİ BU AYNI TEMALI FESTİVALLERDEN DE ARTIK BIKTIK USANDIK. UZAYA AÇILMA VAKTİ, BİRAZ ASTRONOMİ VE KOZMOLOJİ TAHSİL ETSE KEŞKE VE ALLAH U TEALA'NIN KİM OLDUĞUNU ANLASA BU MİLLET ARTIK !!!!

SIRADAKİ HABER