banner564
banner556

Gündüz eğitim gece eğlence

DAÜ’deki Yaz Okulu’na katılan yabancı uyruklu öğrenciler için eğitim programlarının yanında çeşitli aktiviteler de düzenleniyor

Gündüz eğitim gece eğlence
Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Uluslararası İşlerden Sorumlu Rektör Yardımcılığı tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Yaz Okulu devam ediyor. Temmuz ve Ağustos aylarını kapsayacak şekilde DAÜ Uluslararası Ofis bünyesinde projelendirilen Yaz Okulu’na katılan yabancı uyruklu öğrenciler için eğitim programlarının yanında çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. 
Türkçe ve İngilizce dil kursları yanında Mimari, Tarih, Yaratıcı Çocuk, Uluslararası Hukuk gibi çok geniş yelpazede sürdürülen kurslara 8-60 yaş arasında katılımcılar ilgi gösteriyor. Sosyal etkinlikler kapsamında tarihi ve doğal güzellikleri de görme fırsatı yakalayan katılımcılar iki haftalık süreçte gruplar halinde gerçekleştirilen gezilerle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni (KKTC) tanıma fırsatı da yakalıyorlar. 

3 bin kişinin üzerinde katılım var
İki yıl önce 50 öğrenci ile başlatılan ve Malta ile İngiltere gibi bu konuda lider ülkelerle rakip olma hedefi ile yürütülen söz konusu projede bu yıl 3 binin üzerinde kişi kurslara katılıyor. Türk Hava Yolları ulaşım ortaklığı ile organize edilen Uluslararası Yaz Kursları eğitim turizminde DAÜ’nün bir marka olmasını hedefliyor.
Kazakistan, Rusya, Fas, Filistin, Libya, İran, Çin, Kore ve Avusturya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinden gelen DAÜ Uluslararası Yaz Okulu katılımcıları için DAÜ’nün profesyonel ekibi tarafından çeşitli aktiviteler de düzenleniyor. Gün içerisinde eğitim gören öğrenciler geceleri ise çok kültürlü geceler, kareoke geceleri, kumda sinema ve ayrıca  çocuk grupları için hazırlanan mini disco etkinlikleriyle yaz okulunun zenginliğinden yararlanıyorlar.  

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 09:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474