banner493

Halka açık ve ücretsiz konser

YDÜ öğretim görevlisi dünyaca ünlü Keman Virtüözü İlyas Abdullin 40’ıncı sanat yılını kutluyor

 Halka açık ve ücretsiz konser
banner432
Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Müzik Öğretmenliği Bölümü Öğretim Görevlisi İlyas Abdullin’in 40. Sanat Yılı’nı bugün akşam YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon’da kutlayacağı belirtildi.
YDÜ’den yapılan açıklamaya göre, Dünya’nın sayılı keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen İlyas Abdullin, YDÜ Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde keman dersleri veriyor. Abdullin’in bugüne kadar birçok önemli projeye imza attığı ve sayısız öğrenci yetiştirdiği kaydedildi.
YDÜ Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi Büyük Salon’da bugün akşam saat 20.30 da gerçekleştirilecek “Sanatta 40. Gurur Yılı” kutlamasının, dünyaca ünlü birçok virtüözün katılacak olması nedeni ile “Kıbrıs’ta Buluşalım” teması ile yapılacağı vurgulandı.
Etkinliğe Almanya’dan Opera Sanatçısı Liuba Beller, Azerbaycan’dan Klarnet Virtüözü Vugar Sultanov, Kırım’dan dünyanın en iyi Jaz Gitar sanatçısı olarak kabul edilen Enver İzmaliov, Türkiye’den Keman sanatçısı Peter Mekayev, Tataristan’ın pop müzik starı Liliya Bukeeva, Rusya’dan caz grubu The Blue Brother’s, Türkiye’den Piyano sanatçısı Prof. Dr. Alexander Mekayev, Rusya’dan Piyano Prof. Dr. Oleg Belotcerkovskii ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inden Expromte Trio grubu katılacak.
Etkinliğe tüm halkın davetli olduğu kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2014, 09:03
banner508
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner468

banner460