banner493

Savaşın izleri silinecek

Saraybosna Film Festivali Meksikalı yönetmen Inarritu'nun ''Paramparça Aşklar ve Köpekler'' filmi ile açıldı

Savaşın izleri silinecek
banner432
Bosna'da yaşanan savaşın izlerini silmek ve Saraybosna'yı yeniden kültür ve sanatın adresi yapmak amacıyla organize edilen 20. Saraybosna Film Festivali, Meksikalı yönetmen Alejandro Gonzalez Inarritu'nun ''Paramparça Aşklar ve Köpekler'' filminin de aralarında bulunduğu üç filmle açıldı.
Festival açılışı dolayısıyla başkent Saraybosna'ki Halk Tiyatrosu önünde düzenlenen törende, oyuncular, sanatçılar ve siyasi yetkililer kırmızı halıda gazetecilere poz verdi. Gösterime girecek filmler öncesinde ise SFF Müdürü Mirsad Purivatra, festivalin 20. doğum gününü kutlamaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Anadolu Ajansı'nın medya partnerliğini üstlendiği 20. Saraybosna Film Festivali kapsamında ''Saraybosna'nın Kalbi Onur Ödülü'' tasarımcı Agnes B. ve oyuncu Gael Garcia Bernal'e takdim edildi. 
Saraybosna'da, 20 yıldır dünyanın farklı ülkelerinden sinema sanatçılarını ve sinemaseverleri ağırlayan festival kapsamında bu yıl 60 ülkeden 247 film gösterilecek.
Festivalde bu yıl Türk yapımlarından Erol Mintaş'ın yönettiği ''Annemin Şarkısı'' ve Kutluğ Ataman'ın ''Kuzu'' filmleri ''En İyi Film'' dalında, Nuri Bilge Ceylan'ın ''Kış Uykusu'' filmi ise ''Focus'' dalında yarışacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2014, 09:15
banner512
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 3 hafta Önce

Onu mesai yerine numayis boykot ve protestolarda vakit gecirip 13 14 maas pesinde kosan tc den gelen paralarla hp odenegi pesinde kosan belesci guruha soracaksınız

banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner468

banner460