banner564
banner556

Taksim Trio’dan kusursuz konser

Nağmeleriyle Salamis’i inleten Hüsnü Şenlendirici, İsmail Tunçbilek ve Aytaç Doğan ayakta alkışlandı

Taksim Trio’dan kusursuz konser
Gazimağusa Belediyesi’nin bu yıl 18’incisini düzenlediği Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali, önceki gün gece Taksim Trio’nun “Famagusta Experience: Dorantesand Carles Benavent” isimli özel programıyla sona erdi.
Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Taksim Trio, İspanya’nın ünlü iki sanatçısıyla birlikte Salamis Antik Tiyatro’da festivalin son gecesinde sahneye çıktı.
Roman kültüründe eğitim görmüş üstün nitelikli üç virtüözden oluşan grup, İstanbul’un şaşırtıcı müzikal olgularından biri olarak dikkat çekiyor.
Grubun performanslarında, Hüsnü Şenlendirici’nin kusursuz ve akıcı klarneti, İsmail Tunçbilek’in bağlaması, Aytaç Doğan’ın daha sert ve gitara benzeyen kanunu yer aldı. 
Taksim Trio’nun 18. Uluslararası Mağusa Kültür-Sanat Festivali için hazırladığı özel konserde gruba, günümüzün en yaratıcı piyano virtüözlerinden Dorantes ve dünyaca ünlü İspanyol bas gitarist Carles Benavent eşlik etti.
Festivalin finalinde konuşma yapan Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter, Gazimağusa Belediyesi olarak 18.’sini düzenledikleri Uluslararası Mağusa Kültür ve Sanat Festivali’nde birbirinden değerli sanatçıları sanatseverlerle buluşturmayı belediyenin asli görevi olarak gördüklerini söyledi. Kısa sürede başarılı bir organizasyon yaptıklarını ifade eden Arter, gelecek yıl festivali daha başarılı bir şekilde yapmak için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2014, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465