banner493

Kanada’da son 64 yılın en büyük orman yangını felaketi

Kanada'nın British Colombia eyaletinde günler önce başlayan ve bir türlü kontrol altına alınamayan orman yangınları giderek büyüyor.

Kanada’da son 64 yılın en büyük orman yangını felaketi
banner432

ÜLKEDE 10 AYRI YERDE ÇIKAN VE YÜZLERCE KİLOMETREKARELİK ALANDA ETKİLİ OLAN ORMAN YANGINLARI İÇİN, AVUSTRALYA'DAN 80 İTFAİYECİ GELDİ

Vancouver, 10 Ağustos 14 (T.A.K): Kanada'nın British Colombia eyaletinde günler önce başlayan ve bir türlü kontrol altına alınamayan orman yangınları giderek büyüyor.
      
Avustralya'dan 80 itfaiyeci, yangın söndürme çalışmalarına destek vermek üzere Kanada'ya geldi. Gelecek hafta içinde Sidney ve Melbourne'den yeni bir grubun daha Kanada'ya gelerek, eyaletteki yangın söndürme çalışmalarına katılacağı bildirildi.
      
British Colombia Orman Yangınları Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, 1950 yılından bu yana yaşanan en büyük orman yangını felaketi, 10 ayrı noktada 200 bin hektarlık alanda etkili oluyor. Geçen hafta içinde yıldırım düşmesi nedeniyle 84 ayrı noktada yangın başladığını açıklayan merkez, bu nedenle söndürülen yangınlara her an yenilerinin eklendiğini bildirdi.
      
Eyalet genelinde 110 ayrı noktada devam eden orman yangınları için, Ontario, Manitoba ve Quebec eyaletlerinden de itfaiye ekipleri görev yapıyor. Karadan aralıksız süren söndürme çalışmalarına, havadan da helikopter ve uçaklarla destek veriliyor. Son 64 yılın en büyük orman yangını felaketinde, söndürme çalışmalarını zaman zaman çıkan fırtınayla yıldırımlar olumsuz etkiliyor.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 10:56
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner472

banner460