banner556

Meksika'da şiddet

Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde uyuşturucu karteli üyesi olduğu sanılan 6 kişi vurularak öldürüldü.

Meksika'da şiddet

Meksika-ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde 6 kişi vurularak öldürüldü

Mexico, 25 Temmuz 14 (T.A.K): Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde uyuşturucu karteli üyesi olduğu sanılan 6 kişi vurularak öldürüldü.

Tamaulipas eyalet hükümetinden yapılan açıklamada, olayın sınır kenti Reynosa yakınlarında akşam saatlerinde meydana geldiği bildirildi.

Açıklamada, 3 araçla kentteki bir bakkal dükkanının otoparkına götürülen, yaşları 30 ila 40 olan kurbanların, araçlardan zorla çıkarıldıktan sonra üzerlerine ateş açılarak öldürüldüğü belirtildi.

Cesetlerin kime ait olduğunun henüz belirlenemediği aktarılan açıklamada, saldırıda kullanılan araçların olay bölgesinde terk edilmiş halde bulunduğu ifade edildi.

Açıklamada, olayın ardından Reynosa sınırı yakınındaki bölgede rakip uyuşturucu kartellleri arasında silahlı çatışmalar çıktığı da kaydedildi.

Bölgede önceki gün düzenlenen silahlı saldırıda da bir kişi ölmüştü. Olayda, üzerinde askeri giysiler bulunan bir saldırgan, askeri devriyelere ateş etmesinin ardından, deniz piyadelerinin açtığı karşı ateş sonucu hayatını kaybetmişti

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2014, 11:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner472