banner564
banner556

Çifte standart kabul edilemez

Taşkınköy Spor Kulübü, yüklü miktardaki vergi borcu ve yetkililerin vurdumduymazlığı nedeniyle faaliyetlerinde aksaklıklar yaşıyor

banner587
Çifte standart kabul edilemez
Taşkınköy Spor Kulübü, yetkililerin ilgisizliği ve ihmali nedeniyle içine düştüğü darboğazı aşmaya çalışıyor. 1986 yılında kurulan ve futbol satranç, bilardo ve darts alanlarında faaliyet gösteren kulübün gelinen noktada tek etkinliğinin darts olması kulüp yönetimini ve destekçilerini sorunların aşılması için harekete geçirdi.  Dün akşam kulüp lokalinde basına açıklama yapan Taşkınköy Spor Kulübü yönetimi, 15 yıl önce kulübe dayatılan vergi borcunun bugün itibari ile faizleri ile birlikte 70 bin TL'ye ulaştığını duyurdu. Bu borcun, kabul edilemez olduğunu anlatan Başkan Ahmet Ersöz, ülkedeki diğer kulüplerin vergi borcu ödemediklerini, Bakanlar Kurulu tarafından borçlarının silindiğini belirterek,  kendilerine uygulanan çifte standardı kabul etmeyeceklerini söyledi. 

"Sessiz kalmayacağız"
Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş adına yaptırılan ve adadın ilk halı sahalarından olan sahalarının bakımsızlık ve ilgisizlik nedeniyle rağbet görmediğini söyleyen Ersöz, bu durumun gelirlerini düşürdüğünü ve iş yapamaz hale gelmelerine neden olduğunu belirtti.  Ersöz, Karayolları Dairesi'nin beton dökmeyip kendilerine yapacakları etkinlikler konusunda ket vurduğunu da söyledi. Ersöz açıklamasının devamında dilekçelerine duyarsız kalan Spor Dairesi ve ilgili bakanların verdikleri sözleri tutmaması karşısında sessiz kalmayacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2016, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473