banner564
banner556

Fazlası hakları değildi 0-0

İlk haftayı puansız kapatan 2 takımdan özellikle son şampiyonun ortaya koyduğu kötü oyun sonrasında takımlar gol atmayı başaramadılar

Fazlası hakları değildi 0-0

 Yer: Lefkoşa Atatürk Stadı.

Hakemler: Emre Öztaşlı-Olgun Canik-Hakan Gök
Göçmenköy: Ozan, Reşit, Rifat, Rahmi, Lawal, Ömer, Fikret (Neval dk. 79), Mustafa (Eren dk. 70), J. Okoli, Joseph, A.Coşkun (Kadir dk. 70)
Mağusa Türk Gücü: Yusuf, Yasin, Y.Beyazi, Halil, M.Erol, Adil, Ünal, Nevzat (Arif dk. 83), Uğu(Peter dk. 76), Dinopeter, Toma

Abdullah ZAİFOĞLU
K-Pet Süper Ligi’nde şampiyonluk parolasıyla lige başlayan Mağusa Türk Gücü ilk hafta aldığı mağlubiyetin ardından Göçmenköy deplasmanından da tek puanla yetinmek zorunda kaldı.
  19. dakikada gelişen Mağusa Türk Gücü atağında Göçmenköy defansının uzaklaştıramadığı topa vuran Nevzat oldu, ancak topu üstten dışarı attı.
  22. dakikada çok ani gelişen Göçmenköy atağında J.Okoli’nin pasında kaleci Yusuf ile karşı karşıya kalan Ömer biraz da ağır hareket adince kalesini zamanında terk eden Yusuf rakibine gol şansı tanımadı.
  31. dakikadaki Mağusa Türk Gücü atağında Ünal topla rakip ceza alanı dışında buluştu. Vuruşunda top yan direğin dibine vurarak oyun alanına döndü ve defans uzaklaştırdı.
  45. dakikada Yasin’in kullandığı kornerde altı pas içerisinden Yasin’in kafa vuruşunda kaleci Ozan topu tokatlayarak uzaklaştırdı ve Mağusa Türk Gücü’ne öne geçme şansı tanımadı.  
  63. dakikada Mağusa Türk Gücü’nden Nevzat’ın kullandığı kornede bu kez Uğur altı pas içerisinden kafa ile topu dışarı attı.
  68. dakikada Mağusa Türk Gücü’nün sol taraftan Dinopeter ile geliştirdiği atakta Toma rakip ceza alanı içinde topla buluştu. Ancak müsait bir pozisyonda topu direğin yanından dışarı atarak mutlak bir golü kaçırmış oldu.
  87. dakikada Toma bu kez ceza alanı dışından sert vurdu, top bir kez daha direğin yanından auta gidince Mağusa Türk Gücü istediği golü bulamadı.
  90. dakikadaki Göçmenköy atağında J.Okoli defanstan seken topu önünde buldu, kalecinin de kalesini terk ettiğini gördüğü anda üzerinden aşırttığı top aout gidince Göçmenköy belki de galibiyeti kaçıran taraf oldu.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455