banner564

Haddini bilsin bu işi çözsün!

Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, basınla dün gerçekleştirdiği toplantıda KTFF genel kurulunda alınan kararla ilgili de konuştu

Haddini bilsin bu işi çözsün!
banner598
Mert ÖZDEŞ

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun (KTFF) tartışma yaratan kararının yankıları sürüyor.  Yerli futbolcuların Türkiye BAL Ligi ekiplerine bedelsiz transferlerinin önüne geçebilmek adına Türkiye Futbol Federasyonu'na verilen 45 günlük süre için geri sayım başladı. Sorun bu süre zarfında çözülemezse KTFF Rum Futbol Federasyonu'na (KOP) üyelik başvurusu yapacak.

Kıbrıs Türk basını temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Türkiye'nin Kıbrıs İşlerinden de Sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç konuya ilişkin soruya ilginç bir yanıt verdi:

“KTFF’nin kararı biraz tehdit gibi”
Kameraların kapalı olduğu bölümde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Arınç, KTFF’nin kararının tehdit gibi göründüğünü söyledi. 

“Demirören haddini bilsin, bu işi çözsün…”
Konuya ilişkin espirili bir dil kullanan Arınç, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’e seslendi: “Demirören’e biz bu işi yaptırırız. Haddini bilsin, bu işi çözsün. Yedi yaşından beri Beşiktaşlıyım” şeklinde konuştu. 

‘Demek ki doğru karar vermişiz’
Diyalog TV’de yayınlanan Odak Noktası programında Mert Özdeş’in sorularını yanıtlayan  Futbol Kulüpler Birliği Başkanı Arslan Bıçaklı, Arınç’ın sözlerini “Demek ki biz doğru karar almışız. Demek ki biz sesimizi bu kadar zamandır duyuramamışız. Dinletemedik. İşin ciddiyetini anlatamadık...” şeklinde yorumladı.

“Demirören, Eroğlu’na ‘KTFF tanınmıyor’ dedi”
Kuzey Kıbrıs’ta ve Türkiye’de yaptıkları tüm girişimlere rağmen sonuç alamadıklarını belirten Bıçaklı, TFF Başkanı Yıldırım Demirören’in, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nu arayıp, KTFF’nin FIFA nezdinde tanınmadığı için sorunun çözümü için bir şey yapamayacaklarını söylediğini belirtti.

FIFA ve UEFA nezdinde tanınmak gerekli
KTFF’nin FIFA ve UEFA’ya üye olmadığı için Kıbrıslı Türk oyuncuların Türkiye BAL Ligi ekiplerine bedelsiz transferinin engellenemeyeceğini anladıklarını belirten Bıçaklı, sorunun çözümü için yapılması gerekenin FIFA ve UEFA nezdinde tanınmak olduğunu bunun içinde KOP’a üyelik yolunu seçmek durumunda olduklarını belirtti.

“46. gün KTFF KOP’a müracaat etmek zorunda”
Bıçaklı, sorunun çözülmemesi durumunda Türkiye Futbol Federasyonu'na verilen 45 günlük sürenin dolmasının ardından KTFF’nin KOP’a müracaat etmek zorunda olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 09:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473