banner556

Meliz itiraz edecek

3 yıl men cezası aldığı açıklanan sporcumuz Meliz Redif’in Antrenörü Levent Ilgın, karara itiraz edeceklerini açıkladı

Meliz itiraz edecek
Türkiye Atletizm Federasyonu Disiplin Kurulu’nca 3 yıl men cezası aldığı açıklanan sporcumuz Meliz Redif’in Antrenörü Levent Ilgın, karara itiraz edeceklerini söyledi.
BRT HD’de dün akşam Yeşim Tuncel Kotak – Tonguç Kotak’ın ‘Spor Artı’ programına telefonla katılarak sorularını yanıtlayan Ilgın, Meliz’in soruşturma sürecinde yalnız bırakıldığını ileri sürdü.

Meliz dışlandı
Dünyada önemli başarılara sahip birçok atletin doping yaptığı gerekçesiyle madalyalarından olduğuna işaret eden Levent Ilgın, ülkelerin yine de bu sporcularına arkasını dönmediğinden söz etti. 
Meliz’in aylardır dışlanmış bir pozisyonda olduğunu söyleyen Antrenör Ilgın, federasyonun Meliz’in bu ülkenin atleti olmadığı gibi bir yaklaşımda olduğunu da savundu. 

Beklediğimiz bir sonuç değildi 
Meliz in bugüne kadar istenilen her ortamda numune vermekten kaçınmadığını ve değerlerinin yasal olarak belirtilen alt ve üst sınırları aşmadığını da  ifade eden Levent Ilgın, “Böyle bir sonucu bekliyor muydunuz?”  sorusuna cevabı da “Beklediğimiz sonuç değildi” oldu.

Takibe alınmıştı
Bügüne kadar birden fazla Avrupa organizasyonlarında Türkiye Milli Takım sporcusu olarak piste çıkan ve 2012 Londra Olimpiyatlarında da 4x400 metrede Türkiye Takımı’nda görev alan sporcumuz, kan numuneleri alınan ve kan değerlerinde anormal değişiklikler tespit edilen Dünya Anti Doping Ajansi tarafından, Biyolojik pasaport takibine alınmıştı.WADA aralarında Meliz in de olduğu doping şüphesi bulunan dört sporcudan konu ile ilgili olarak savunma istemişti.

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 08:54
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474