MTG’ye geçit yok

Baf Ülkü Yurdu Mağusa Türk Gücü’nü 3-1 yenerek üç puanı hanesine yazdırdı

 MTG’ye geçit yok
Yer: Üner Berkalp Stadı
Hakemler: Kerem Eran, Sonay Derecioğlu, Necmi Bulut, Mustafa Özgutay
Baf Ülkü Yurdu: Erdoğan, Lawal, Bünyamin, Mustafa, Fikri, Hamis(’62 Berk), Arif, Hasan(’50 İltaç), Mbele, Loizou, Hüseyin(’77 Ediz)
Mağusa Türk Gücü: Türkkan, Mike, Hasan, Okan(’46 Ali), Sami(’65 Enver), Louka, Uvanç(’74 Yasin), Kaan, Mehmet Çil, Mehmet Gürlü, Kabor
Goller: Mbele (’18, ’65), Loizou (‘90+4)-BÜY, Mehmet Çil ('82)-MTG

K-Pet Süper Ligi’nde Baf Ülkü Yurdu konuk ettiği Mağusa Türk Gücü’nü 3-1 yendi. 
9. dakikada Loziou’nun ceza sahası dışarısından attığı şutu Türkkan kurtardı, düşen topu savunma kornere attı.
10. dakikada Mbele’nin darbeli kafa vuruşunu Türkkan önledi.
18. dakikada Hüseyin Hürben’in sağ kanattan yaptığı ortada top Mbele’nin önüne düştü, Mbele topu çekip vurdu ve golü kaydetti. (1-0)
38. dakikada Mbele’nin MTG savunmasını ekarte edip ceza sahası içerisinden yaptığı sert vuruşu Türkkan çok iyi kurtardı.
61. dakikada Mbele’nin sağdan yaptığı ortada Loizou kötü bir vuruşla topu dışarıya attı ve net bir fırsatı değerlendiremedi.
65. dakikada İltaç’ın sol kanattan yaptığı ortaya Mbele müthiş bir vuruş yaparak kaleci Türkkan’ı mağlup etti ve aradaki farkı 2’ye çıkardı.(2-0)
76. dakikada Yasin’in sağ çaprazda topla buluşup yaptığı vuruşu Erdoğan iki hamlede önlemeyi başardı.
82. dakikada Baf Ülkü Yurdu ceza sahası içerisinde oluşan karambolde Yasin’in vuruşunu Mehmet Çil tamamladı ve farkı 1’e indirdi. (2-1)
 90+4. dakikada Ediz’in sağ kanattan getirip ortaladığı topta Loizou boş durumda topu köşeye gönderdi ve aradaki farkı 2’ye çıkararak maçın skorunu tayin etti. (3-1)
Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 10:23

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER