banner564

Stratejik adım

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Hasan Sertoğlu’na KTİMB adına destek verdiklerini açıkladı

Stratejik adım
banner598
KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu dün Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarette Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer ve Yönetim Kurulu hazır bulundu.
Sertoğlu’nun son zamanlarda yaşadığı  KOP süreci değerlendirildi. Ziyarette konuşan başkan Cafer Gürcafer,  Hasan Sertoğlu’na KTİMB adına destek verdiklerini açıklayarak konuşmasında şu sözlere yer verdi;
‘’Hasan Sertoğlu stratejik bir adım attı. 1974 yılından beri atılmayan adımı atarak çok doğru bir karar aldı. Sertoğlu toplumsal sorumluluk göstererek Kıbrıs Türk Halkı’ nın haklarına sahip çıkmıştır. 40 yıl sonra bugün  kendi siyasetçimizin yaptığı hataları özeleşiri olarak yaparak yorumlarken,  Kıbrıs Cumhuriyeti’nden kaynaklanan uluslararası haklarımızın terk edilmiş olması büyük bir hataydı. Ayrı bir federasyon da farklı bir çözüm modeli istesek de madem ki fiilen bu cumhuriyet var ve bizim de bu bağlamda haklarımız vardır bu haklarımızı terk etmemiz gerekir. Bu toplumsal varlığımızın erozyona uğraması ile alakalıdır.  Bu haklara sahip çıkarak var olmak, toplumsal bir sorumluluk örneğidir. Hasan Sertoğlu’nun davranışı da her Kıbrıs Türkü’nün sergilemesi gereken olumlu bir davranıştır. Hasan Sertoğlu’nun bu davranışını  yürekten de kutlarız.  
Hem eski bir yönetim kurulu üyemiz hem bir meslektaşımız hem de bir Kıbrıs Türkü olarak toplumuna sahip çıkan Hasan Sertoğlu’na desteğimiz tamdır. 

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 09:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474