UKÜ şampiyonluğa yakın

banner453

Hentbol Gençler Ligi’nde hem kızlarda hem de erkeklerde rakibi YDÜ’yü yenen UKÜ şampiyonluk yolunda çok önemli bir avantaj elde etti

UKÜ şampiyonluğa yakın
banner432
2016-2017 Hentbol Gençler Ligi’nde sona gelindi. Play-off karşılaşmaları sonrası hem kızlarda hem de erkeklerde eşleşen UKÜ ve YDÜ takımları finalin ilk ayağında dün gece UKÜ Arena’da karşı karşıya geldiler. Genç kızlarda 27-18, genç erkeklerde da 32-17 kazanan UKÜ finalin ikinci maçı öncesi büyük avantaj elde ettiler.

Kızlarda UKÜ galip
UKÜ Arena’da gecenin ilk maçında UKÜ ile YDÜ genç kızları karşı karşıya geldiler. 
UKÜ karşılaşmayı 27-18 kazanarak yarın oynanacak ikinci maç öncesi büyük avantaj elde etmiş oldu. Karşılaşmada UKÜ’den Esra ve Gülem kaydettikleri 8’er golle gecenin en skorer oyuncuları oldular.

Erkeklerin galibi de UKÜ
UKÜ Arena’da gecenin ikinci karşılaşması UKÜ ile YDÜ genç erkekleri arasında oynandı. Karşılaşmada baştan sona üstün oynayan UKÜ çok rahat kazandı. 
YDÜ aradaki farkı biraz azaltsa da UKÜ karşılaşmayı 32-17 kazanarak şampiyonluğa bir adım daha yaklaştı. Karşılaşmada UKÜ’den Oğuz Alp attığı 12 gol ile gecenin en fazla gol atan oyuncusu oldu.

İkinci maçlar yarın
Finalin ikinci karşılaşmaları yarın Atatürk Spor Salonu’nda oynanacak. Genç Kızlar saat 17.30’da karşılaşırken, genç erkekler maçı saat 19.00’da başlayacak. Kazanan yine UKÜ olursa 2016-2017 Hentbol Gençler Ligi’nin şampiyonu UKÜ genç kız ve genç erkek takımları olacak.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2017, 10:39

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER