banner564
banner556

UKÜ seriye devam ediyor

Hentbolda derbi karşılaşmada UKÜ YDÜ’yü 21-19 mağlup etti

UKÜ seriye devam ediyor
Mustafa YAĞAN

Hentbol büyük erkekler liginde UKÜ – YDÜ karşısında galip gelirken, MGA ise Korkuteli’yi rahat geçti.

UKÜ ünvanını korudu
Atatürk Spor Salonunda oynanan Hentbol Büyük Erkekler Ligi karşılaşmasında, geçen sezonun iki finalisti UKÜ (Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi) ile YDÜ (Yakın Doğu Üniversitesi) karşılaştı. Müsabakanın ilk onbeş dakikası karşılıklı ataklar ve hücum bölgesinde kaçırılan pozisyonlarla geçildi. Bu dakikalardan sonra UKÜ takımı geliştirdiği hücumları golle sonuçlandırınca ilk devreyi 14 – 9 önde tamamladı. İkinci devrede de UKÜ etkili oyununu sürdürerek karşılaşmadan 21 – 19 galip ayrıldı.
Bu karşılaşmanın son bulmasıyla birlikte, bir önceki sezonun şampiyonu UKÜ rakibi YDÜ’yü bir kez daha mağlup ederek bir anlamda unvanını da korumuş oldu.

Karşılaşmayı sadık piyade’de izledi
Çok sayıda hentbolseverein izlediği müsabakayı , 39. Tümen Komutanı Tümgeneral Sadık PİYADE , Esentepe Belediye Başkanı Cemal Erdoğan ve Federasyon Başkanı Ozan BEYSAN ile birlikte izledi.

MGA geçlerinden korkuteli’ye geçit yok
İskele Spor Salonunda oynanan günün bir diğer mücadelesinde iki Mağusa temsilcisi olan Korkuteli ile MGA (Mağusa Gelişim Akademisi) karşılaştı. Genç oyunculardan kurulu MGA karşılaşmaya hızlı başladı ve ilk devreyi 20 – 12 üstünlükle tamamladı. İkinci devrede de etkili oyununu sürdüren MGA karşılaşmadan 42 – 23 galip ayrıldı. Karşılaşmada MGA takımından Hüseyin ve Cafer attığı sekizer golle takımlarının galibiyetine katkı sağladılar.   

Fotoğraflar: Ferah BARIŞSEV

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2015, 08:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner468