banner556

Ünlüler futbolda buluşacak

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ), 5 – 9 Mayıs 2016 tarihleri arasında ev sahipliği yapacağı ve şu ana kadar KKTC’de gerçekleştirilen en önemli spor organizasyonlarından biri olmaya aday olan “DAÜ Uluslararası Yazarlar Futbol Turnuvası” için hazırlıklar sürüyor.

Ünlüler futbolda buluşacak
Almanya’dan iki olmak üzere, Macaristan, Avusturya, İngiltere, Türkiye ve KKTC’den 100’ün üzerinde yazar ve sanatçıdan oluşan takımlar söz konusu tarihlerde “DAÜ Uluslararası Yazarlar Futbol Turnuvası”nda mücadele edecek.

“Football Without Borders” sloganı ile gerçekleştirilecek olan turnuvada maçlar 6-7 ve 8 Mayıs 2016 tarihlerinde DAÜ Stadyumu ve Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük Stadyumu’nda oynanacak. Türkiye Spor Yazarları Derneği ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilecek olan turnuvaya Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği de katkı koyacak. 

Türkiye takımında ünlü sanatçılar da yer alıyor
Turnuva kapsamında oluşturulan takımlarda her ülkenin önde gelen gazetelerinin yazarları, roman yazarları ve sanatçıları da yer alıyor. Türkiye’den turnuvaya katılacak olan AYAZMA (Anadolu Yazarlar ve Müzisyenler Ayaktopu) Takımı’nda ise Hayko Cepkin, Mor ve Ötesi Grubu Solisti Harun Tekin, Gripin Grubu Solisti Birol Namoğlu, Kargo Grubu Solisti Koray Candemir, Oyuncu Cansel Elçin, Spor Yazarları Ahmet Çakır ve Bağış Erten ile Can Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Can Öz gibi isimler de mücadele edecek. Turnuva organizasyonu kapsamında Türkiye Takımı’ndaki ünlü isimleri öğrencilerle buluşturacak bir söyleşinin de yapılması planlanıyor. 

Basın toplantısı düzenleniyor
“DAÜ Uluslararası Yazarlar Futbol Turnuvası” ile ilgili 20 Nisan 2016 Çarşamba günü, saat 11.00’de, İstanbul’da bulunan Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde bir Basın Toplantısı gerçekleştirilmişti. Türkiye spor medyasından geniş bir katılımın olduğu Basın Toplantısı’na DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ve DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdür Vekili Murat Aktuğralı da katılmıştı. Turnuvayla ilgili 29 Nisan 2016 Cuma günü ise, saat 14.30’da, Lefkoşa’da bulunan Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Lokali’nde KKTC kamuoyunu bilgilendirmek amacıyla bir Basın Toplantısı daha düzenlenecek. Toplantıya DAÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Necdet Osam ile Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ve Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği Temsilcileri de katılacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner455