banner564
banner556

Bir başkadır memleketim

Antalya'da hava sıcaklığı 18 dereceye yükselince insanlar sahile akın etti, Doğu’daki iller eksi 28 ile dondu

banner611
Bir başkadır memleketim
banner598
banner616

Antalya'da güneşli havayı fırsat bilen kent sakinleri ve turistler şubat ayında denize girdi.

Türkiye'nin özellikle doğusunda soğuk hava ve kar etkili olurken, Antalya'da bahardan kalma günler yaşanıyor. 

    Antalya Meteoroloji Bölgesel Tahmin Merkezi yetkililerinden edinilen bilgiye göre, kentte günün en yüksek hava sıcaklığı 18, deniz suyu sıcaklığı ise 16 derece ölçüldü. 

   Güneşli havayı fırsat bilen kent sakinleri ve turistler, Konyaaltı Plajı'nda şubat ayında deniz keyfi yaptı. Bazıları denize girdi, bazıları da deniz kenarında güneşlenmeyi ve yürüyüş yapmayı tercih etti.

   Tatil gününü Konyaaltı Plajı'nda geçirenlerden Nesimi Kaplan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sıcak havada denize girmeyi tercih ettiğini söyledi. 

    Kaplan, "Konyaaltı Plajı kıyısında bir karavanda yaşıyorum. Her sabah kalkarak denize giriyorum ve kahvaltımı deniz kenarında yapıyorum" dedi.

 

Kars, Ağrı, Ardahan

 

   Doğu Anadolu Bölgesi'nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 28 dereceyle Kars, Ağrı ve Ardahan'da ölçüldü. 

   Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren bölgede aralıklarla kar yağışı ve soğuk hava etkili oluyor.

   Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Kars, Ağrı ve Ardahan'da 28, Erzurum'da 17, Erzincan'da 12, Iğdır'da 10 derece kaydedildi.

   Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Ardahan'da sıfırın altında 10, Kars'ta sıfırın altında 9, Ağrı'da sıfırın altında 8, Erzurum'da sıfırın altında 6, Iğdır'da 3 ve Erzincan'da 6 derece olması tahmin ediliyor.

   Soğuk hava nedeniyle bazı ev, iş yeri ve araçların camları buz tuttu. Vatandaşlar, buzla kaplanan kaldırımlarda yürümekte güçlük çekti. Belediye ekipleri, kar ve buzla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

   Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Kars'ta 26, Ağrı'da 23, Ardahan'da 13, Erzurum'da 8, kayak merkezlerinde ise Konaklı'da 97, Cıbıltepe'de 53, Palandöken'de 45 santimetre ölçüldü.

Meteoroloji yetkilileri, bölgede kuvvetli don ve buzlanma olayına karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, yer yer sis ve pusun görüş mesafesini önemli ölçüde düşürebileceğini bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 03:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473