banner564
banner556

Halk iradesini küçümsemek

Emrullah İşler, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ın yemin törenine katılmayacağı yönündeki kararını değerlendirdi

Halk iradesini küçümsemek
Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmama kararını "talihsizlik" olarak nitelendirerek, "Adında 'halk' olan partinin halk tarafından ilk defa doğrudan seçilen cumhurbaşkanına tavrı, halk iradesini hiçe saymak, halk iradesini küçümsemektir" ifadesini kullandı.
İşler, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabından cumhurbaşkanı yemin törenine ilişkin paylaşımda bulundu.
"Kemal Kılıçdaroğlu'nun millet tarafından seçilen 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin törenine katılmama kararı talihsizliktir" ifadesini kullanan İşler, şunları kaydetti:
"Devlet başkanı, cumhurbaşkanı ve başbakan düzeyinde yoğun katılımın olacağı yemin töreninde Kılıçdaroğlu'nun yokluğu hissedilmeyecektir bile. CHP, 11. Cumhurbaşkanı'nın yemin törenine de katılmamıştı. Bu, CHP'nin asla yenileşemeyeceğinin göstergesidir. CHP'de eski tas, eski hamam. Adında 'halk' olan partinin halk tarafından ilk defa doğrudan seçilen cumhurbaşkanına tavrı, halk iradesini hiçe saymak, halk iradesini küçümsemektir."
CHP'nin halkın iradesini hazmetmek zorunda olduğunu belirten İşler, "Milletimiz kendisine karşı olan tavrı nedeniyle CHP'yi ilelebet muhalefete mahkum edecektir" görüşünü paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2014, 09:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 10 ay Önce

Ne oldu TC den gelenler size birşey mi yaptı vatanını işgal mi etti gözünün üzerinde kasin mi var dedi nedir bu içine koyan

Turkish power
Turkish power - 10 ay Önce

Cepte pasaport maaşlar vs TC den muhiplik İngiltere'den merak etme bizde yeşil pasaport var idare ediyoruz ama yediğimiz kaba pislemiyoruz

SIRADAKİ HABER

banner456

banner468