banner564
banner556

Kesin bir isim yok

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, başbakanlık için Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu işaret etmesini değerlendirdi

Kesin bir isim yok
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, derin petrol sondaj kulesinin tanıtımı için düzenlenen etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gül'ün bu tür konularda kayıtsız kalmasının söz konusu olmadığını belirten Yıldız, şöyle konuştu:
"Sayın Cumhurbaşkanımız, 'öyle görünüyor ki Sayın Davutoğlu ön plana çıkıyor' dedi. Onun bir isim açıklamak olarak anlaşılmaması lazım. Sayın Başbakanımızın, yeni seçilen Cumhurbaşkanımızın da yapacağı son toplantıyla beraber bu resmiyet kazanmış olacak. Bu ismin önceden telaffuz ediliyor olması, açıklandığı anlamına, bu ismin ilan edildiği anlamına gelmiyor. Sayın Başbakanımız, seçilen Cumhurbaşkanımız, bir kısım istişari süreçleri tamamladıktan sonra il başkanları, MKYK, MYK sürecini tamamladıktan sonra bunun açıklanacağını belirtmişti. O yüzden yarın akşama bu süreç tamamlanmış olacak."

“Katkılar ortada”
Yıldız, görevi tamamlayan ve yeni seçilen cumhurbaşkanlarının, bütün ekipleriyle Türkiye'ye yaptıkları katkının ortada olduğunu ve gelinen noktanın unutulmaması gerektiğini söyledi. Gül ve Erdoğan'la birlikte yaratılan sinerjiyle Türkiye'nin gayri safi yurtiçi hasılasının 3 katına çıktığını, bir çok olumlu gelişme yaşandığını anlatan Bakan Yıldız, şu değerlendirmelerde bulundu:
"Birbirinden değerli arkadaşlar arasından seçilecek, yarın açıklanacak başbakanımızla, güçlü bir başbakan ve güçlü bir cumhurbaşkanı konsepti altında Türkiye'nin hedeflerine hızla bir şekilde ilerleyecek bir yapıyı kurgulayacağımıza inanıyorum. 30 Ağustos'tan sonra kurulacak yeni hükümetin de yeni başbakanla beraber yine doğruları yapacağına ve doğruları yaptıkça güçleneceğine inanıyoruz. Bütün arkadaşlarımızla, ekibimizle hangi görevde olursa olsun hemen yanı başında olacağız. Yeni hükümet güçlü Türkiye'nin en önemli hükümetlerinden biri olacak" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün, bazı açıklamalarının hatırlatılarak "kırgın mı sizce?" sorusu üzerine Yıldız, "Sevmeyenler sitem etmezler, sitem sevgiden kaynaklanır. Abilerin kardeşlere, babaların oğullara her zaman yapabileceği bir şeydir, aile içi bir durumdur. O yüzden bunun bu çerçevede değerlendirilmesinin doğru anlamak adına iyi olacağı kanaatindeyim. Sayın Cumhurbaşkanımız görevi devredecek olduğu bir noktada bunu böyle paylaşmıştır diye gördüm, anladım" yanıtını verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2014, 08:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 yıl Önce

Mr Hasan sizin macron makaroni ve ab ciler öyle buyurmuyorlar avustralya ingiltere abd bizi kazıkladı diye günlerdir feryat figan içindeler lütfen iskembei kubradan atmayınız efendim

Türk gucu
Türk gucu - 1 yıl Önce

Sayın mr hasan şimdi çevreci ve entellektuel bir zati muhterem olarak sizi kabul edip diyoruz ki şimdi nükleere karşıysak niye dizelden vazgeçtik fosil yakıta karşıysak nükleer seçeneği var şimdi ne yapacağız bir de macron efendi ve ab li hemşehrileriniz bu abd ab ve avustralya tarafından atılmış en büyük kazıktır müttefiklik nerede asya pasifikten ekarte edimdik diye günlerdir feryat figan içindeler geri çalışmadıkları elçi kalmadı lütfen kivirmayalim be honest please

SIRADAKİ HABER

banner456

banner455