banner556

Kızı ile sevgilisi gözaltında

Gaziantep’te, geçen ay tedavi gördüğü hastaneden çıkarıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 78 yaşındaki Ali Sönmez'in, cesedi foseptikte bulundu

Kızı ile sevgilisi gözaltında
Gaziantep’te, geçen ay tedavi gördüğü hastaneden çıkarıldıktan sonra bir daha haber alınamayan 78 yaşındaki Ali Sönmez'in, foseptikte cesedi bulundu. Polis, Ali Sönmez'in kızı 32 yaşındaki Fatma Sönmez ve sevgilisi 37 yaşındaki Mahir Öztürk'ü gözaltına aldı. Geçen hafta özel bir televizyon kanalına çıkan İbrahim Sönmez'in babasının bulunmasını istediği sırada programa telefonla bağlanan kızı Fatma Sönmez, babasını ilişkilerine karşı çıkan sevgilisinin kaçırdığını söylemişti.

Oğuzeli İlçesi'ne bağlı Doğanpınar Mahallesi'nde oturan Ali Sönmez, tedavi gördüğü hastaneden, geçen 5 Eylül günü kendisiyle aynı adı taşıyan torunu Ali Sönmez ve 2 kişi tarafından kimseye bir bilgi verilmeden çıkarıldı. Bu gelişmenin ardından güvenlik güçleri ve yakınları yaptığı aramada aynı adı taşıyan dede ve toruna ulaşamadı. Aramaların sonuç vermemesi üzerine 10 gün önce Ali Sönmez'in oğlu İbrahim Sönmez, bir televizyon programına çıkarak babasının hastaneden kaçırıldığını ve hayatından endişe ettiğini söyleyerek bulunmasını istedi. 
Bu sırada programa telefonla bağlanan kayıp Ali Sönmez'in kızı Fatma Sönmez, babasını ilişkilerine karşı çıktığı için aynı mahallede yaşadığı sevgilisi Mahir Öztürk'ten hırpalamasını söylediğini ifade etti. Fatma Sönmez, babasının hastaneden yeğeni, sevgilisi ve ismini bilmediği bir kişi tarafından kaçırıldığını da ifade etti.

Kayıp sevgili bulundu, cinayet çözüldü
Bu gelişme üzerine Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekipleri Fatma Sönmez'i gözaltına alırken, diğer ismi geçen şüphelilere ise ulaşamadı. Fatma Sönmez de polise verdiği ifadede babasının ve kaçıranların nerede olduğunu bilmediğini söyledi. Bunun üzerine adli kontrol şartıyla serbest bırakılan kadın sığınma evine konuldu. 
Soruşturmayı yürüten polis, önceki gün gece kadının kayıp olan sevgilisi Mahir Öztürk'ü, Şanlıurfa'nın Birecik İlçesi'nde gizlendiği evde yakalayarak gözaltına aldı. Mahir Öztürk, sorgusunda Ali Sönmez'i hastaneden birlikte çıkardıkları ismini İbrahim olarak bildiği Suriyeli kişinin öldürdüğünü ve Oğuzeli'nin Doğukyol ile Ekinveren mahalleleri arasındaki bir tarladaki fosseptik çukuruna attığını söylediğini ifade etti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 10:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473