banner564
banner556

"Nereye gitti Gandi Kemal"

CHP Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, İstanbul il başkanlığı ziyaretinde yine hedefine Kılıçdaroğlu'nu koydu

CHP Genel Başkan Adayı ve Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti. Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, CHP Yalova İl Başkanı ve partililerin eşlik ettiği İnce, 4.Levent'teki İl Binasının kapısında İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı tarafından karşılandı.Yaklaşık 15 dakika baş başa görüşen İnce ve Salıcı ardından bir basın açıklaması yaptı.

Salıcı'nın yanında ince gönderme
Kendilerini CHP'ye yakışır bir nezaketle karşıladıkları için CHP İstanbul İl Başkanı Salıcı'ya teşekkür eden İnce, konuşmasının devamında, "Benim Genel Başkanlığımda, bundan sonraki Kurultay'a giderken hiçbir il başkanına beni destekle açıklaması yaptırmayacağım. Yasak olacak bu" dedi.  Salıcı, CHP İl Başkanlarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek açıklamasını okuyan İl Başkanı olmuştu. İnce'nin bu eleştirisine konuşmasının sonunda yanıt veren Salıcı da, "CHP'nin demokrasi yolunda olduğundan kimsenin şüphesi olmasın. Kemal Kılıçdaroğlu'nu destekleyen bir il başkanı, diğer genel Başkan adayının yanında basın toplantısında. Bu CHP'nin demokrasi anlayışıdır" diye konuştu. 


“Ben bu ampulü söndürürüm”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik eleştirilerde de bulunan İnce, "2010'da açın kapıları diyordu. Nereye gitti o Gandi? Nereye gitti o yürekli adam. Nereye gitti o devrimci Kemal" diye sordu.
İnce sözlerini şu şekilde sürdürdü: Bu parti solculuğunu hatırlayacak, bu parti devrimciliğini, Atatürkçülüğünü hatırlayacak. Kurultay kazanmak önemli değil, seçim kazanmak önemli. Önümüzdeki 2 seçimde, CHP'yi birinci parti yapamazsam, Pazartesi sabahı istifa ederim. Ecevit yüzde 42'yi nasıl yaptıysa ben de yapacağım. AKP'yi tarihin çöplüğüne göndermek izin CHP'den yetki istiyorum. ben bu Ampulü söndürürüm.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 07:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner472