Sıfır noktasından mesaj 

Pençe Harekâtı bölgesinde incelemelerde bulunan Akar, son terörist etkisiz hale getirilene kadar operasyona devam edileceğini söyledi

Sıfır noktasından mesaj 

 Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve TSK komuta kademesi Pençe Harekâtı bölgesinde incelemelerde bulundu. 2 bin 400 rakımlı Büyüktopraklı Üssü'nde askerlerle bayramlaşan Akar, "Son terörist etkisiz hale getirilene kadar bölgeden çıkmayacağız" dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) komuta kademesi, Pençe harekat bölgesindeki inceleme ve denetlemeleri kapsamında Balkayalar'da sınırın sıfır noktasındaki 2 bin 400 rakımlı Büyüktopraklı Üs Bölgesi'ne gitti. Mehmetçik ile bayramlaşan, askerlerin aileleriyle telefonda görüşen Akar, "Pençe Harekâtımız devam ediyor. Teröristlerin Pençe harekât bölgesindeki tüm inlerine girilecek. Orada en son terörist etkisiz hale getirilmeden de o bölgeden çıkmayacağız. Orayı teröristlerden arındıracağız" dedi.
Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Pençe harekât bölgesindeki inceleme ve denetlemeleri kapsamında Büyüktopraklı Üs Bölgesi'ne de gitti.
Alkayalar bölgesinde sınırın sıfır noktasındaki 2 bin 400 rakımlı üs bölgesine gelişinde birlik komutanından hudut tekmili alan Akar, daha sonra mevzideki askerlerle tek tek sohbet etti. Askerlerin bayramını kutlayan Akar, Hakurk bölgesini gören üs bölgesindeki faaliyetlere ilişkin brifing aldı.
Akar, denetleme ve incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetlerinin, milletinin egemenlik, bağımsızlık ve güvenliği için kendisine verilen görevleri en iyi şekilde yapma gayretinde olduğunu belirtti. 
Mehmetçik'in fedakârca yaptığı görevlere dikkati çeken Bakan Akar, "Mehmetçik, gözünü kırpmadan kendisine verilen görevleri 'ölürsem şehit kalırsam gazi' anlayışı içerisinde azim ve kararlılıkla sürdürmektedir." diye konuştu.

10 günde 40 terörist 
Bu arada Pençe Harekatı'nın 10. gününde 6 terörist daha etkisiz hale getirildi. Harekâtta etkisiz hale getirilen terörist sayısı 40 oldu.
Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyi Hakurk’ta başarılı şekilde devam eden Pençe Harekâtı’nda 6 terörist daha etkisiz hale getirilerek harekâtın başlangıcından bu yana etkisiz hale getirilen terörist sayısı 40 olduğunu açıkladı.
Ayrıca Zap bölgesinde de 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER