Süreç devam ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz, yeniden yapılan sayımlarda 11 bin 109 oyun AK Parti lehine düzeltildiğini söyledi

Süreç devam ediyor
banner432

 Yerel seçimlerin ardından 1 Nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısının 11 bin 109 olduğu açıklandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İnsan Yavuz, İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, sürecin devam ettiğini belirtti. 
İtirazlar sonucunda bir kısım ilçelerde geçersiz oyların sayımına, bir kısım ilçelerde oyların tamamının sayımına, bir kısım ilçelerde de reddine ilişkin kararlar söz konusu olduğunu aktaran Yavuz, şöyle devam etti:
"Biz bu süreçleri devam ettiriyoruz ama bu süreçler sonucunda ortaya çıkan rakamları ve gerçeği de sizlere ifade etmek üzere huzurlarınızda bulunuyoruz. 1 Nisan'dan itibaren 530 sandıktaki güncelleme sonucu AK Parti lehine düzeltilen oy sayısı 11 bin 109'dur, 1 Nisan'dan itibaren 530 sandıkta yapılan düzeltme sonucu ortaya çıkan AK Parti lehine oy sayısı. Geçersiz oyların sayımına ilişkin bir rakam vermek istiyorum; 5 bin 857 sandıkta geçersiz oylar sayıldı, bunun bin 641 adedi AK Parti lehine olduğu anlaşıldı. Bir başka sayı vermek istiyorum; bu da geçersiz oyların sayımına ilişkin değil de tüm oyların sayımına ilişkin bir rakam, 121 sandıkta 64 oy AK Parti'nin hanesine kaydedildi.”
Yavuz, elinde birkaç dosyayla geldiğini belirterek, Yüksek Seçim Kurulu'ndan aldıkları ilçe seçim kurullarından girilen bir sayım döküm sonuç çizelgesinde çok miktarda oyun sisteme girilmediğini gördüklerini söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 10:37

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER