Turizm cenneti  felaketi yaşıyor

Bodrum’da kuvvetli sağanak nedeniyle birçok yeri su bastı, onlarca araç kullanılmaz hale geldi

Turizm cenneti  felaketi yaşıyor

 Muğla’nın Bodrum ilçesinde etkili olan kuvvetli sağanak yağış hayatı felç etti. Sağanak sonucunda, Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nden Gümbet Kavşağı istikametindeki yaklaşık 10 otomobil su birikintisi içinde kaldı. 

Otomobillerinden çıkan vatandaşlar, sel suları nedeniyle zor anlar yaşadı.
Gümbet bölgesindeki çok sayıda iş yerini su bastı. İlçe merkezindeki bazı cadde ve sokaklar da sel suları nedeniyle kapandı.
İlçede itfaiye ekipleri çalışmalara başlarken, polis ekipleri de güvenlik önlemi aldı.
Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, yağışların etkisini sürdürdüğünü, birçok yerde sel olduğunu söyledi.
Ekiplerle alanda yoğun çaba gösterdiklerini belirten Yılmaz, "Şu an edindiğimiz ilk bilgilere göre herhangi bir can kaybı ve yaralanma yok. Ana yolun bir kısmı ulaşıma kapandı. Şu anda AFAD, Büyükşehir ve Bodrum Belediye ekipleriyle çalışma yürütüyoruz. Yağış rakamları çok büyük değil ama bu sefer çok etkili oldu" dedi.

Bodrum'da felaket yaşanıyor
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ise ilçenin güney kesiminde bir afet yaşandığını kaydetti.
Yağışlar nedeniyle önceden anons sistemiyle vatandaşları uyarıp tedbirleri aldıklarını vurgulayan Kocadon, şöyle konuştu:
"Çok enteresan bir durum. Muson yağmuru tufanı gibiydi. Biz daha önce anons ettik, tedbirlerimizi aldık ama yağışların bu kadar kuvvetli olacağını beklemiyorduk. Bu nedenle şu an bütün ekiplerimizi seferber ettik. Bodrum'da şu anda tarihi bir felaket yaşıyor."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER