Cumhurbaşkanı Akıncı, Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliğe destek belirtti

“Bir Damla Kan Ver”

Cumhurbaşkanı Akıncı, Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde düzenlenen etkinliğe destek belirtti

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, BRTK ve Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı işbirliğinde, Dünya Gönüllüler Günü çerçevesinde gerçekleştirilen Bir Damla Kan Ver Farkındalık Projesi’ne destek verdi. 

Akıncı, etkinlikte yaptığı konuşmada, BRTK, Kıbrıs Türk Kızılayı ve toplumda yer etmiş birçok değerli müzisyenin çok güzel bir amaç etrafında buluştuğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Bugün, kan vermenin ne kadar hayati bir konu olduğunun farkındalığını bir kez daha hep birlikte yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 
Cumhurbaşkanı Akıncı, bağışlanan her damla kanın kurtarılan bir can olmasının yanı sıra, kan bağışı yapan bireylerin iki yönden büyük bir gelişim sağladığını belirtti.
Kan bağışında bulunan kişilerin hücrelerinin yenilendiğinin bilimsel olarak kanıtlandığını ve bu durumun kan bağışı yapan bireyin bünyesine yaptığı bir katkı olduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı, kan veren insanların, bir ihtiyaca katkıda bulunması nedeniyle yaşadığı iç huzura da dikkati çekti.
Yeni devreye giren mobil araçların, kan bağışına büyük bir katkı sağladığını gözlemlediğini de kaydeden Cumhurbaşkanı Akıncı, kan bağışının sürekliliğinin hayat boyu devam etmesi gerektiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, konuşmasının ardından, mobil kan bağışı aracına giderek, kan bağışından bulunan gönüllülerle sohbet de etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER