banner493

Dikmen Belediyesi tarafından düzenlenen 11 Meşale Festivali, gösteriler ve konserlerle devam ediyor

Bölgeye hareket geldi

Dikmen Belediyesi tarafından düzenlenen 11 Meşale Festivali, gösteriler ve konserlerle devam ediyor
banner432

 Dikmen Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen 11 Meşale Festivali kapsamında gala gecesi gerçekleşti.

11 Meşale Festivali gala gecesi farklı etkinliklere ev sahipliği yaptı. 11 köyü temsil eden 11 meşalenin önderliğinde  Jokerbrass Bando Takımının çaldığı renkli müzikler ile kortej yürüyüşü gerçekleşti.
Gala gecesi açılışına; Başbakan Tufan Erhürman, Dikmen Belediye Başkanı Yüksel Çelebi, Belediye Asbaşkanı ve meclis üyeleri, Akıncılar, Akdoğan, Değirmenlik  belediye başkanları ve bölge muhtarları da katıldı.
Festivalde açılış konuşmasını yapan Yüksel Çelebi, Dikmen Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 11 Meşale festivalinin bu yıl 9’uncusunu gerçekleştirdiklerini, her yıl olduğu gibi bu yılda festivalin13 Temmuz da etkinliklerle köylerde başladığını ve 21 Temmuz’a kadar konserlerle devam edeceğini söyledi. 
Çelebi, Dikmen Belediyesi’nin günlük rutin hizmetlerinin yanında kültür, sanat ve spora her zaman önem verdiklerini dile getirerek, bu alanda projelerinin devam edeceğini söyledi.
Çelebi, 11 Meşale Festivalinin yıllar geçtikçe ülkemizde bilinen ve herkes tarafından beğeniyle  takip edilen bir festival haline geldiğini ve son olarak festivalin düzenlenmesinde büyük emeği geçen Dikmen Gençlik Merkezi’ne (DİGEM) ve sponsorlara teşekkür etti.
 Gala gecesinde çeşitli etkinliklerin yanında Türkiye’nin Yetenek Sizsiniz  Yarışmasının Finalistlerinden Fıre Storm ateş şovun nefes kesen gösterisi de büyük ilgi gördü.
Gecenin son performansı ise  bu yılın O ses Türkiye Şampiyonu Lütfiye Özipek’in birbirinden güzel seslendirdiği parçalarlar katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460