Doğa Koleji Öğrencileri, Girne Amerikan Üniversitesi’ni ziyaret etti

Kampüs yaşamını gözlemlediler

Doğa Koleji Öğrencileri, Girne Amerikan Üniversitesi’ni ziyaret etti

Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ), Kuzey Kıbrıs’ta bulunan liselerin son sınıf öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Gazi Mağusa Doğa Koleji Öğrencileri, Girne Amerikan Üniversitesi’ne gerçekleştirdikleri ziyaret ile kampüs yaşamını yerinde gözlemlediler.
Liseli öğrenciler kendileri için hazırlanan program doğrultusunda; Üniversite ve ilgi duydukları bölümler hakkında bilgi almak için üniversitedeki farklı fakültelerin öğretim elemanları ile Milenyum Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Konuk öğrenci kafilesi; Üniversitenin fiziki altyapısını anlatan sunumlar ve kısa tanıtım filmi izlencesinden sonra, fakülteleri temsilen tanıtımda yer alan öğretim elemanlarına ilgilendikleri konularda sorular yöneltti.
Öğrencilere hem yaklaşan sınav öncesi motivasyonlarını artırmak hem de üniversite yaşamını yakından görmelerini sağlamak amacıyla yaptırılan kampüs turunda sırasıyla kütüphane, sağlık bilimleri, eczacılık fakülteleri laboratuarları da gösterilerek, bilgi verildi. Konuk öğrencilere gezinin son etabında ise, denizcilik ve mühendislik fakültelerinde de yüksek öğrenim öncesi sunum yapıldı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER