banner564

HİV anlatıldı

HİV anlatıldı
banner598

1 Aralık Dünya HIV Günü dolayısı ile ‘HIV Farkındalık Paneli’ gerçekleştirildi.

Evrensel Hasta Hakları Derneği(EHHD) Kıbrıs Türk Tabipleri Odası (KTTO) ve Kuir Kıbrıs işbirliğinde Kıbrıs Türk Tabipleri Birliği Konferans Salonu’nda yer alan Panel yoğun katılımla gerçekleşti.
KTTO adına panelin açılış konuşmasını yapan As Başkan Dr. Dilek Yazman, çalışmalarını hastalar ile birlikte yürüttüklerini belirterek, işbirliğinin önemine işaret etti.
Evrensel Hasta Hakları Derneği Başkanı Emete İmge HIV konusunun önemine işaret etti. İmge,konu ile ilgili duyarlılığın daha da artırılmasında gereklilik gördüklerini belirterek daha önce bu konuda birçok etkinliğin organize edildiği fakat ilk kez hasta hakları açısından irdeleneceği belirterek, katılıma gösterilen ilgiye teşekkür etti.
Kuir Kıbrıs Aktivisti Moderatör Özgül Ezgin de konuya ilişkin ülkede var olan bilgi kirliliği ve farkındalık yetersizliğinden söz ederek bunlarla toplum olarak mücadele edilmesinde yarar gördüğünü ifade etti.Ezgin Panel’e destek verenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı. Açılış konuşmalarının ardından Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Nesil Bayraktar, Yrd. Doç. Dr. Şölen Külahçı da birer konuşma yaptı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner474