banner564
banner556

Adres CTP

Partinin 47 yıllık birikimiyle, hatalarından ders alarak yoluna devam ettiğini belirten Erhürman, düzen değişsin diyen herkese çağrı yaptı:

Adres CTP
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Dikmen Ocak Örgütü’nün düzenlediği, milletvekili adaylarının da katıldığı seçim ofisi açılışına katıldı. 
CTP’den yapılan açıklamaya göre etkinlikte konuşan Erhürman, “Bu düzen değişsin istiyorsanız adres burada, adres CTP” dedi. 
CTP’nin sokakta kurulduğunu, sokakta büyüdüğünü, kırk yedi yıldır sokakta olduğunu kaydeden Erhürman, “Biz sokağın sesini dinleriz, başkalarının değil” ifadelerini kullandı. 
Ülkede oyunu bozabilecek tek partinin CTP olduğunu söyleyen Erhürman, “Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini karartmaya çalışanların oyunlarını bozabilecek tek güç vardır, o da CTP’dir. Bu ülkede düzen değişmesin diyenler CTP’nin önünü kesmeye çalışıyor. Ama yağma yok. Kıbrıs Türk halkı bu filmleri çok gördü, karnımız tok” dedi.
Partinin 47 yıllık birikimiyle, hatalarından ders alarak yoluna devam ettiğini belirten Genel Başkan Erhürman, CTP’nin 7 Ocak akşamı iktidara geleceğini ve hükümeti kuracağını söyledi. 
Koltuklara oturmak için değil düzeni değiştirmek için göreve geleceklerini, çok çalışıp başaracaklarını kaydeden Erhürman, “Biz halkımıza bir söz verdik. Bu sözü tutmadan bize uyku yok” dedi. 
UBP hükümetleri arasında en fazla yolsuzluğa, hukuksuzluğa karışan hükümetin Özgürgün Hükümeti olduğunu savunan Erhürman, “Yolsuzluğun, hukuksuzluğun, yalanın, talanın tavan yaptığı bir dönem yaşadık. Bunlar halkın gözü önünde yaşandı. Hiç kimse ben bunu bilmiyordum, görmedim, duymadım diyemez. Bu yüzden halkımıza güvenimiz sonsuz. Bu yapılanlar cezasız kalmayacak” dedi. 

CHP heyetinden CTP’ye ziyaret
Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Erdoğan Sorakın, Türkiye ana muhalefet partisi CHP heyetini kabul etti. 
CTP’den yapılan açıklamaya göre, Dış İlişkiler Sekreteri ve Güzelyurt Milletvekili Armağan Candan’ın da katıldığı toplantıda, CHP’den İstanbul milletvekili ve Dışişleri Komisyonu üyesi Oğuz Kaan Salıcı ile Çanakkale milletvekili Bülent Öz yer aldı.
Yaklaşık bir saat süren toplantıda, Türkiye ve Kıbrıs’ta yaşanan gelişmeler ele alındı.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 11:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473