banner564
banner556

Çakıcı: yerel sektör desteklenmeli

“İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi” konulu çalışma TKP Yeni Güçler’e aktarıldı

Çakıcı: yerel sektör desteklenmeli
Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nden  (KTİMB) bir heyet TKP Yeni Güçler’i ziyaret etti.
TKP Yeni Güçler tarafından yapılan açıklamaya göre  ziyarette  heyet Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nin Kasım 2016’da The Management Centre of Mediterranean’a hazırlatmış olduğu “ İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisi” konulu çalışma TKP Yeni Güçler’e aktarıldı.
Ziyarette The Management Centre of the Mediterranian Yönetici Direktörü İzge Arısal bir sunum yaptı.
Arısal sunumunda, turizm, yüksek öğrenim, inşaat ve gayrimenkul sektörünün entegre bir şekilde planlanması ve buna uygun politikaların belirlenmesi yönündeki ihtiyaç gündeme getirilerek bu yönde yapılması gereken çalışmaları aktardı.
KTİMB Başkanı Cafer Gürcafer  de  Management Centre ile işbirliği içerisinde, katılımcı ve tamamen bilimsel araştırma yöntemlerine dayalı sekiz aylık bir çalışma neticesinde, ana teması 'Planlı Gelişen Sağlıklı Kentler, Sürdürülebilir Ekonomik Büyüme' olan İnşaat ve Gayrimenkul Sektörü Gelişim Stratejisini hazırladıklarını söyledi.
Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı da, Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nin hazırladığı çalışmayı çok değerli bulduğunu söyledi.
Çakıcı, sivil toplum örgütleri ile birlikte geçmişte kurmuş oldukları yakın ilişki ve işbirliğinin hükümete gelmeleri durumunda da devam edeceğini söyledi.
“TKP yeni Güçler olarak yapacağımız projeler, vizyonumuza uygun, yerelliği de içinde barındıran ve devrim niteliğinde olacaktır” diyen Çakıcı, yerel sektörlerin desteklenmesi, orta direğin refah düzeyinin yükselmesi, büyük şirketlerden toplanacak vergilerle orta direği güçlendirmek gibi bir vizyonları olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2017, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473