“Maksimum Sanat, Minimum Risk Maraş ” etkinliği tamamlandı

30 çocuk katıldı

“Maksimum Sanat, Minimum Risk Maraş ” etkinliği tamamlandı
banner432

 Maraş bölgesinde okuyan ilkokul öğrencilerine yönelik  düzenlenen  “Maksimum Sanat Minimum Risk Sanat Kampı” tamamlandı.

Gazimağusa Belediyesine bağlı Maraş Gelişim Akademisi’nde  Sanat Terapisti Bahar Çıralı başkanlığındaki Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi uzmanları eşliğinde, Şht. Mustafa Kurtuluş İlkokulu, Polatpaşa İlkokulu, Şht. Zeki Salih İlkokulu ve Şht. Osman Ahmet İlkokulu’ndan 30 çocuğun katıldığı bir haftalık etkinlik gerçekleştirildi.
Başbakanlık, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Gazimağusa Kaymakamlığı, Gazimağusa Belediyesi ile Sanat Terapi ve Kişisel Gelişim Merkezi’yle iş birliğinde gerçekleşen kamp, 1 sanat terapisti, 3 eğitmen ve 4 asistan tarafından yürütüldü. 
Yapılan açıklamaya göre, Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu uzmanlarının da destek verdiği kampa katılan çocukların “Maksimum Sanat Minimum Risk” etkinliğinde bireysel ve grup çalışması olarak ürettikleri eserlerin yer alacağı sergi, hazırlıkların tamamlanmasının ardından ileriki günlerde izlenime açık kalacak. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:54

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER