Çocuklara yaradı

KTÖS, Dürüst aleyhine açılan davadan kazanılan tazminat parayı Gelibolu İlkokulunun park alanına harcadı

Çocuklara yaradı

 Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), eski Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’e açılan hakaret davasını kazandıklarını ve ödenen 6 bin TL’lik tazminatın da Gelibolu İlkokulu park alanına harcandığını açıkladı.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ile davayı açan emekli öğretmen Alev Özgü, Gelibolu İlkokulu’nda konuyla ilgili basın açıklaması yaptı. Toplantıda, KTÖS Başkanı Emel Tel ve Yürütme Kurulu üyeleri de hazır bulundu.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, dönemin Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst’ün öğretmenleri haksız bir şekilde bir okuldan alıp başka okula verdiğini ve öğretmenlere hakarete varan açıklamalar yaptığını söyledi.
Öğretmenlerin gerek meslek hayatlarına, gerekse kişiliklerine dönük açık bir saldırı yapan eski bakana öğretmen arkadaşları Alev Özgü tarafından dava açıldığını dile getiren Elcil, davanın sonucunda Dürüst’ün 6 bin TL tutarında para cezasına çarptırıldığını belirtti.
Öğretmen Alev Özgü’nün kazandığı parayı yine eğitime harcamak adına en son görev yeri olan Gelibolu İlkokulu’ndaki çocuk oyun park yerinin eksiklerini tamamlanmasına harcandığını dile getiren Elcil, öğretmenin onurunu koruyan, saygınlığını koruyan gerçek anlamda bir duruş ortaya koymasından dolayı Özgü’ye tüm öğretmenler adına teşekkür etti.
Gelibolu İlkokulu’nda görev yaptığı sırada emekli olan öğretmen Alev Özgü de
Gelibolu İlkokulu’nda park yapımına daha önce arkadaşlarıyla birlikte başladıklarını ancak kendisinin davadan kazandığı parayla da parkın tamamlanması için ufak bir katkı sağladığını dile getirdi. Özgü, aldığı tazminatın tamamını parktaki salıncak yapımına kullandığını söyleyerek “her şey çocuklar için” dedi.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER