‘Sağlıklı gelecek’ için yürüdüler

banner453

Güneşli bir günde aileler için farklı bir etkinlik gerçekleşti

‘Sağlıklı gelecek’ için yürüdüler
banner432
banner480

  Lefkoşa Türk Belediyesi ile işbirliği yapılarak Telsim Vodafone ana sponsorluğunda Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği’nin (KISAD) yürüttüğü kadın sağlığıyla ilgili araştırma projesine destek amaçlı “2. Bilinçli Toplum Sağlıklı Gelecek Halk Yürüyüşü” dün yapıldı.

   Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği (KISAD) ev sahipliğinde gerçekleştirilen yürüyüşe, İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars da oğlu ile birlikte katıldı. Baybars’ın yanı sıra , Yüksek Yönetim Denetçisi Emine Dizdarlı, HP milletvekilleri Jale Refik Rogers ve Gülşah Sanver, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı da yürüşe katılarak destek verdi.
   Mehmet Akif Caddesi (Dereboyu) Kumsal Park’ta başlayan etkinlikte Lefkoşa Belediye Orkestrası’nın da müzik dinletisi ve farklı stantlar da yer aldı.
Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma İnisiyatifi (KISAA) araştırma projesine destek amacıyla düzenlenen yürüyüşte, Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı, KISAD Başkanı Dr. Nilüfer Rahmioğlu Ramiz ve Telsim Vodafone Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar konuşma yaptı.

Isınma hareketi yapıldı

   Konuşmalardan sonra Kıbrıs Türk Fizyoterapistler Birliği’nden fizyoterapistler eşliğinde yapılan ısınma hareketlerinin ardından 5 kilometrelik parkuru kapsayan yürüyüş başladı.

banner477
   Kıbrıs Kadın Sağlığı Araştırma Derneği Başkanı Dr Nilüfer Rahmioğlu Ramiz, katılan herkese teşekkür ettiği konuşmasında, parkurla ilgili bilgi verdi.
   Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, gelecek nesillerin sağlığı için araştırmanın çok önemli olduğunu belirtti.
   LTB Başkanı Mehmet Harmancı da araştırma ve bilimi sempatik kılması bakımından da etkinliğin önem taşıdığını söyleyerek, sağlıklı yaşamı ilke edinmenin önemli olduğunu kaydetti.


 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460