banner493

Şarkılar O’nu söyledi

Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş anısına düzenlenen Türk Sanat Müziği konseri YDÜ’de gerçekleştirildi

Şarkılar O’nu söyledi
banner432

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anısına düzenlenen “Kültürel Hazineler Armonisi” Türk Sanat Konseri, önceki gün akşam Yakın Doğu Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Başbakan Yardımcılığı Ekonomi Turizm Kültür ve Spor Bakanlığı himayesinde, Çağdaş Müzik Derneği ile Rauf Raif Denktaş ve Düşüncelerini Yaşatma Derneği organizasyonuyla gerçekleştirilen etkinliğe, Başbakan Yardımcısı Ekonomi Turizm, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş, Rauf Raif Denktaş’ın kızları, ailesi ve çok sayıda sanat sever katıldı.

Rauf Raif Denktaş’ı doğum gününde anmak amacıyla geçekleştirilen konserde, Çağdaş Müzik Derneği TSM korosu ile Türkiye’den konuk olarak gelen Sultan-ı Yegah TSM korosu sanat severlere müzik ziyafeti sundu.

 

Tünay: Denktaş’ı bir kez daha anmak istedik

Gecede açılış konuşması yapan Çağdaş Müzik Derneği Başkanı ve TSM Koro Şefi Ersin Tünay, ulusların ve toplumların var olma mücadelelerinde önder olmuş kişiler olduğunu, KKTC’nin önderinin de Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş olduğunu söyledi.

bahisop Roman"">27 Ocak’ın Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın doğum günü olduğunu anımsatan Tünay, bu nedenle düzenlenen gecede Denktaş’ın bir kez daha anılmak istendiğini kaydetti.

Tünay, etkinliğin gerçekleşmesine katkı koyan herkese teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2014, 05:46
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner474