banner556

Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali’nde dostluk ve barış mesajı

Dostluk ve barış mesajı

Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali’nde dostluk ve barış mesajı

 Başkente ayrı bir renk getiren 12. Uluslararası Lefkoşa Halk Dansları Festivali sona erdi. Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB), KKTC Başbakanlık Gençlik Dairesi, Uluslararası Festivaller Birliği, Kıbrıs Türk Halk Dansları Federasyonu, ASDER, FOGEM, FOLK-DER, Gençlik Merkezi, GÖÇ-TAŞ, HAS-DER ve TUFAD tarafından organize edilen ve Çağlayan Parkı’nda yer alan festivalin son gününde Belediye Başkanı Mehmet Harmancı beyaz güvercin uçurdu. Harmancı barış ve dostluk dileğinde bulundu.
    Festivalin son gecesinde Osman Tuğsal konseri vardı. Ardından yerli ve yabancı tüm grupların sahne performansları ile bütün gruplardan oluşan ortak gösteri sergilendi. Gecede LTB Başkanı Mehmet Harmancı tarafından festivale katılan halk dansları ekiplerinin temsilcilerine plaket takdim edildi. 
Festivalin kapanış gecesi olan önceki akşam ise Gizem Akbil ve Caravan Blue konseri ile başlayan program, Portekiz, Türkiye, Fogem ve Hasder ekiplerinin gösterileriyle devam etti. Festival Dancebase’den gençlerin danslarıyla sona erdi. 
Festivalde ayrıca 15 kişiye 300 dakikalık Velesbit sürüşü hediye edildi.

Harmancı: Eğlence dolu bir hafta

   LTB Başkanı Mehmet Harmancı, festivalin final gecesinde yaptığı konuşmada, grupların muhteşem performansları sayesinde Lefkoşa’da dans, müzik ve eğlence dolu bir hafta yaşandığını söyleyerek tüm ekiplere teşekkür etti.
   Festivalin gerçekleşmesinde çok büyük katkısı olan yedi derneğin özverili çalışmaları sonucunda bu etkinliğin organize edildiğini belirten Başkan Harmancı yedi derneğe ve Festivalin en iyi şekilde geçmesi için geceli gündüzlü çalışan LTB ekiplerine de teşekkür etti.
   Harmancı konuşmasının sonunda önümüzdeki yıllarda Çağlayan Bölgesine bir açık hava gösteri merkezi yapma sözü de verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner465