banner564
banner556

Aynı kaderi paylaşacaklar

Tuğgeneral Ahmet Asiri, Husi militanlarını eğiten ve destek verenin İran ve Hizbullah olduğunu savundu ve bir de tehditte bulundu

Aynı kaderi paylaşacaklar
Koalisyon Güçleri adına operasyonlar hakkında basına günlük brifing sunan Tuğgeneral Ahmet Asiri, gerek görülmesi halinde kara harekatına başlanacağını açıkladı. Husi militanları eğiten ve destek verenin İran ve Hizbullah olduğuna dikkat çeken Asiri, kendilerinin hedeflenen yerlerde olması halinde Husiler ile aynı akibeti paylaşacaklarını söyledi. 
“Kararlılık Fırtınası” operasyonlarının altıncı gününde Koalisyon Güçleri Sözcüsü Asiri, Yemen'deki Husilere yardım eden Hizbullah terör örgütü mensuplarını ve İranlıları uyardı. Asiri, "Husi militanları eğiten ve destek veren İran ve Hizbullah’tır. Eğer bunlar, hedeflenen yerlerde bulunuyorlarsa, Husilerin başına gelenin aynısı kendilerinin de başına gelecektir. Eğitenlerin ve eğitilenlerin akibeti aynı olacaktır" dedi. Asiri, Husi militanlara ne karadan, ne havadan, ne de Yemen dışından destek verilmesine müsaade edilmeyeceğini belirtti. 
Basın toplantısında, koalisyon güçlerinin Aden'e giden bütün yollarda yoğun bir şekilde operasyonlar yaptığına dikkat çekildi. Şabva ve Dali kentlerindeki tüm hareketli hedeflerin vurulduğu da açıklandı. Operasyonlarda hava kuvvetleri, balistik füze ve hava savunma sistemlerinin bombalandığını vurgulayan Asiri, Yemen'in kuzeyinde de bazı hedeflerin yok edildiğini kaydetti. 
Tuğgenaral Asiri, Husilere yardım ve teçhizat götüren araç ve askeri araçların da imha edildiğini belirtirken, milislerin sivil vatandaşların arasında olmasının işleri zorlaştırdığı itirafında bulundu. Sivil kayıpların olup olmadığı sorusuna ise Tuğgeneral Asiri üstü kapalı cevap verdi: "Koalisyon güçleri operasyonlarını çok dikkatli bir şekilde yapıyor."

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner473