banner493

Bombaların altında yaşam

banner514

Rejim ordusunun, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki bazı bölgelere düzenlediği saldırıda 32 kişi öldü

Bombaların altında yaşam
banner432

Suriye'nin Halep kentinde rejim ordusunca muhaliflerin kontrolündeki bazı bölgelere düzenlenen ''varil bombalı'' saldırıda 32 kişi hayatını kaybetti.

AA muhabirinin hastane kaynaklarından elde ettiği bilgiye göre, Suriye hava kuvvetlerine ait helikopterlerce muhaliflerin denetimindeki Sanayi, Katrancı, Kadi Askeri ve Tarik Bab bölgelerine bombalı saldırı düzenlendi.

Yerel aktivistler, saldırıda yıkılan çok sayıda binanın enkazından zorlu arama-kurtarma çalışmaları sonucu çıkarılan yaralıların ambulanslarla sahra hastanelerine kaldırıldığını belirtti.

Binaların yanı sıra bölgedeki çok sayıda aracın zarar gördüğü, yaralı sayısının ise tam olarak belli olmadığı kaydedildi. Aktivistler, rejimin Halep'in kırsal kesimindeki beldelere de varil bombasıyla vurduğunu söyledi.

Suriye Genel Devrim Konseyi ise orduya ait helikopterlerin başkent Şam'ın batı kesimindeki Dareyya banliyösüne 12 varil bombasıyla saldırdığını ifade ederek, aynı bölgede sadece dün 20 varil bombası atıldığını hatırlattı.

Konsey, ölü ve yaralıların bulunduğu saldırıyla ilgili net rakamları açıklamadı. Bu arada Halep'te dün varil bombası saldırısı sonucu 62 kişi hayatını kaybetmişti

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2014, 01:23
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455