banner564
banner556

İtalya gizli servisi uyardı

Vatikan üst düzey yerel yönetimiyle ilgili haberleri yayınlayan gazete, IŞİD'in suikast düzenleyeceği isimler listesine Papa'yı da eklediğini yazdı

İtalya gizli servisi uyardı
Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francisco'nun İslamcı teröristlerin yeni hedefi olduğu iddia edidi. Roma'da yayınlanan Il Tempo gazetesi İtalyan gizli servisi kaynaklarına dayandırdığı haberinde IŞİD'in Papa'yı "Sahte gerçeklerin yaymacısı" olmakla suçlayarak tehdit ettiğini yazdı. Vatikan üst düzey yerel yönetimiyle ilgili haberleri yayınlamakla ünlü 'Il Tempo' gazetesinin haberinde İtalyan gizli servisinin Vatikan Jandarmasını Papa'ya yönelik bir suikast tehdidine karşı uyardığı bilgisi yer aldı.

IŞİD, şiddetinin dozunu artırmak istiyor
IŞİD'in tehditi sonrası dünyanın çeşitli ülkelerinden gizli servis birimlerinin Papa Francisco'yu korumak için Vatikan'a geldikleri bilgisinin de aktarıldığı haberde, "Kendini İslam Devletinin halifesi ilan eden El Bagdadi öncülüğündeki İslamcı köktendinci grup, Avrupa ve İtalya'ya saldırarak şiddetinin dozunu artırma arayışında" ifadeleri kullanıldı.

İtalyan gençler IŞİD'e katılıyor
Gazetenin haberinde ayrıca son aylarda 50'den fazla İtalyan gencin İslam uğruna savaşmak için Suriye ve Irak'a giderek IŞİD'e katıldığı bilgisi de yer aldı.
Papa Francisco birçok kez IŞİD'in saldırılarını kınayarak Ezidiler başta olmak üzere Irak'taki Hıristiyanlar'ın yaşadıkları drama dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş ve Hristiyan mülteciler yararına kullanılmak üzere kişisel hesabından 1 milyon dolarlık bağışta bulunmuştu

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2014, 08:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
Armes
Armes - 10 ay Önce

- Yanlışlıkla önceki yazı konulmuştur.
- Bugün için yazı yazamamıştır.
- Pek fazla uyanan olmadığını görmüş, artık yazmamaya karar vermiştir.
- …
- En şaşırtıcı olansa ne gazetenin ne de yazarın okurlarına bir açıklama yapmadığıdır. Ne zaman, ne görür, bulursanız onunla yetinindir.

SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473