banner564
banner556

Kurşuna dizildiler

Gazze'de 18 Filistinli "İsrail adına casusluk yaptıkları" gerekçesiyle idam edildi

banner587
Kurşuna dizildiler
İsrail'e altı haftadır süren Gazze operasyonu sırasında yardım etmekle suçlanan Filistinlilerden yedisi, Gazze'nin en büyük meydanlarından birindeki bir caminin önünde kurşuna dizildi. AFP'nin haberine göre, Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el Kassam Tugayları üniforması giyen maskeli kişilerce vurulan Filistinlilerin infazı, cami cemaati ve yoldan geçenlerin önünde yapıldı. Reuters, 1990'lı yıllardan beri Gazze'de halk önünde ilk kez idam gerçekleştirildiğine dikkat çekti.  Hamas hareketine yakınlığıyla bilinen El-Mecdu'l-Emni internet sitesinde, "direnişin, düşmana bilgi aktaranlara merhamet göstermeyeceği, idamın söz konusu kişilerin esas cezası olacağı" ifade edildi.

İsimler açıklanmadı
Sitedeki haberde, "direnişin güvenlik birimlerinin", şüpheli ve casuslara karşı önlemlerin arttırılması yönünde emir aldığı ifade edilirken, "direnişin güvenlik birimlerinin", şüpheli ve casuslara karşı önlemlerin arttırılması yönünde emir aldığına işaret edilen haberde, "sosyal dokuyu korumak amacıyla infaz alanına gazeteci alınmadığı gibi idam edilen kişilerin fotoğraf ve isimlerinin de açıklanmadığı" belirtildi. Görgü tanıkları, İsrail adına casusluk yaptığı iddia edilen diğer 11 kişinin ise Gazze'deki eski bir karakolun önünde vurularak idam edildiğini belirtti.

Can kaybı giderek artıyor
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında hayatını kaybeden Filistinlilerin sayısı 2 bin 91'e yükseldi. Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren sağlık bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in, Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine düzenlediği saldırılarda yaralanan Ahmed el-Abadile'nin öldüğünü belirtti. Gazze'nin farklı bölgelerine  yapılan saldırılarda dört kişinin öldürüldüğünü kaydeden Kudra, saldırıların başladığı 7 Temmuz'dan bu yana 2 bin 91 Filistinlinin öldüğünü, 10 bin 500 kişinin yaralandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2014, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473