banner493

“Terör unsurları vuruldu”

banner514

İsrail Savunma Kuvvetleri, Gazze’ye hava operasyonu yaptığını açıkladı

“Terör unsurları vuruldu”
banner432

Zaanin'i vurduğunu bildirildi. 

İsrail ordusundan yapılan açıklamada, "İsrail’e yapılan son roket saldırılarının sorumlusu ve yakın zamanda İsrail’e yeni saldırı planları içinde olan terör unsurları başarıyla vurulmuştur" ifadesi kullanıldı.

Gazze’nin kuzeyinde Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üst düzey üyesi Zaanin’e yapılan saldırıda İsrail Hava Kuvvetleri'nin görevini yerine getirdiği belirtilen açıklamada, bunun İsrail’in sivil vatandaşlarını yakın bir saldırıdan korumak için yapıldığı kaydedildi.

Saldırı yapılan Filistinlinin, FHKC'nin önde gelen üyelerinden biri olduğu ve İsrail’in güneyine roket saldırılarına hazırlandığı, eski Başbakan Ariel Şaron’un cenaze töreni sırasında Gazze’den İsrail’e roket atan kişilerle de temas halinde olduğu iddia edildi.

 İsrail Savunma Kuvvetleri Sözcüsü Korgeneral Peter Lerner’in, konuyla ilgili olarak, "Roket saldırılarına razı olmak, saldırılara yenik düşmek olacaktır. İsrail'in sivilleri, Zaanin gibi ölümlü saldırı ve niyetlerden koruması ve kendisini savunması ahlaki bir görevdir" yorumunda bulunduğu belirtildi.

Gazze'deki güvenlik kaynakları, İsrail'e ait bir keşif uçağının, Beyt Hanun kentinin es-Sikke Caddesi'nde seyir halindeki bir araca düzenlediği saldırıda, İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Tugayları üyesi Ahmed Cuma ez-Zaanin ve Muhammed Yusuf ez-Zaanin'in hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2014, 02:36
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner455