YPG gidecek

banner453

ABD Başkanı Trump, DAEŞ'in Suriye'nin doğusundaki petrol yataklarını tekrar ele geçirmesine izin vermeyeceklerini belirtti

YPG gidecek
banner432

 ABD Başkanı Donald Trump, DAEŞ'in Suriye'nin doğusundaki petrol yataklarını tekrar ele geçirmesine izin vermeyeceklerini ve YPG/PKK'nın bu bölgeye gidebileceğini açıkladı. 

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter mesajında, " Türkiye ve Kürtler üzerine yaptığım konuşmada belirttiğim petrol yatakları, ABD Kürtlerin yardımıyla alana kadar DAEŞ'in elindeydi. DAEŞ'in bu yatakları tekrar ele geçirmesine asla izin vermeyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
Ayrıca, YPG/PKK terör örgütü elebaşlarından "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile de telefonda konuştuğunu belirten Trump, "O, bizim yaptıklarımızdan memnun, ben de Kürtlerin yaptıklarından mutluyum. Belki de şu an Kürtler (YPG/PKK) için petrol yataklarına doğru gitmeye başlamalarının zamanıdır" açıklamasında bulundu.
Trump, Amerikan askerlerinin Suriye'den çekilmesiyle ilgili önceki günkü açıklamasında ülkenin doğusundaki petrol yataklarını güvence altına aldıklarını ve burada bir miktar ABD askerinin kalacağını belirtmişti. 
ABD Savunma Bakanı Mark Esper de Suriye'nin doğusundaki petrol bölgesinde 200 civarında Amerikan askerinin kalacağını duyurmuştu. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER