2018-2019 Kolejlere Giriş Sınavı'nı, çalıştılar kazandılar

2018-2019 Kolejlere Giriş Sınavı 2’nci basamağına katılan öğrencilerin başarıları hem eğitim kurumlarını hem de ailelerini gururlandırdı

2018-2019 Kolejlere Giriş Sınavı'nı, çalıştılar kazandılar

İlim Final Dershanesinin 2018-2019 Kolejlere Giriş Sınavı 2’nci basamağına katılan öğrencilerinin yüzde 75 başarı elde ettiği açıklandı.

Yapılan açıklamada 96.50 puan ortalaması ile Gazi Yuca’nın  Gazimağusa TMK birincisi ve KKTC üçüncüsü,  Deniz Kumsal’ın KGS-2 sınavında 98 puanla TMK Gazimağusa Birincisi ve KKTC ikincisi, Toprak Altuntaş’ın 95.50 puan ortalamasıyla KKTC ve Lefkoşa TMK Beşincisi geldiği belirtildi.
Öğrencilerin önceki gün bir araya getirilerek başarılarının kutlandığı, toplu anı fotoğrafı çektirildiği belirtilen açıklamada, “Bu zor dönemde; öğrencilerimize bir aile ortamı yaratmaya çalıştık. Öğrencileri asla yarış atına çevirmeden, onların duygularına ve çocukluklarına dikkat ederek geçirdik bu süreci. Çalışmalarımızı dershane ortamında ama özel ders formatında yürüttük. Soru çözümlerini haftalık takip ettik ve eksikliklerini tamamladık. Bugün, bu formatla hazırlanan öğrencilerimizin %75’i Kolejli olmuştur. Emeği geçen tüm öğretmenlerine teşekkür eder; ailelerini tebrik ederiz” denildi.
 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER