banner564
banner556

Başarılı gençler gururlandırıyor

Meclis Başkanı Siber, eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam edecek Esin Gürpınar’ı kabul etti

Başarılı gençler gururlandırıyor
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, gençlere bu ülke için önemli olduklarının hissettirilmesi gerektiğini vurgulayarak, ülkedeki kurumları güçlendirmek için ülkesiyle arasındaki bağlarını güçlü tutan, toplumunu seven, yaşadığı ülkeyle bütünleşen ancak kendi kültürünü unutmayan gençlerle daha güzel günlere ulaşılacağını belirtti.
Meclis’in gençlerle ilgili projelerine değinen Siber, “Doktorasını tamamlayan akademisyenlerimizden kütüphanemizde değerlendirmek üzere doktora tezlerini talep ettik. Tezler bize ulaştırılıyor. Bu bilgilerden haberdar olmak, bunları halkla paylaşmak, yurt dışında ve yurt içindeki başarılı gençlerimizin çalışmalarından haberdar olmak bizim için ayrıca önem arz ediyor” dedi.
Dünyanın en iyi üniversitelerinde eğitim görme olanağı yakalayan gençleri kutladığını da belirten Siber, bu kapsamda eğitimine Amerika Birleşik Devletleri’nde devam edecek Esin Gürpınar’ı kabul etti.

“Gençlerin görüşlerini önemsiyoruz”
Cumhuriyet Meclisi’nden verilen bilgiye göre Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde araştırma görevlisi olacak Gürpınar’ı kabul eden Siber, burada yaptığı konuşmada,  “Gençlerimizin kendi kurumlarıyla ve ülkeleriyle ilgili aidiyet bağlarını güçlü tutmak için Meclis’i ziyaret etmelerini, denetlemelerini, eleştiri ve görüşlerini bize iletmelerini önemsiyoruz” dedi.

Gürpınar: Halkıma hizmet vermek istiyorum
Esin Gürpınar ise kabuldeki konuşmasında bu ziyareti Meclis Başkanı Siber’in gençlere önem veren açıklamalarından cesaret alarak gerçekleştirdiğini ifade ederek, “İleride kendi alanında iyi yetişmiş bir genç olarak ülkeme dönmek ve halkıma hizmet vermek istiyorum “ dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473