banner493

CTP destek verdi

KKTC’de eğitim gören öğrencilerin okul harçlarının bağışlanması yönünde girişim başlatıldı

CTP destek verdi
banner432
DAÜ-Sen Yönetim, “KKTC’de öğrenim gören Filistin kökenli öğrencilerin ülkelerinde yaşanan savaştan mağdur oldukları için okul harçlarının en az bir yıl bağışlanması” amacıyla siyasi partiler ve sivil toplum örgütleri nezdinde girişim başlattı.
DAÜ-Sen Yönetim Kurulu üyeleri bu bağlamda dün CTP-BG’yi ziyaret ederek Genel Sekreter Kutlay Erk ile Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu MYK üyesi Ali Gulle ile görüştü.
KKTC’deki üniversitelerde öğrenim gören 50’ye yakın Filistinli öğrencinin Gazze’de yaşanan savaştan dolayı ülkelerinden dönemediklerini ve dönenlerin de ailelerinden maddi destek göremediğini dile getiren DAÜ-Sen üyeleri, bu öğrencilerin tam burslu okumaları için çalışma başlattı.

Erk: Maddi ve manevi desteğe hazırız
CTP-BG Genel Sekreteri Kutlay Erk, parti olarak her türlü maddi ve manevi desteği sağlamaya hazır olduklarını vurguladı.
Erk, Sosyalist Enternasyonal’e üye olan Filistin’in El Fetih Partisi ile kardeş parti olduklarını ve Gazze’de yaşanan olaylarla ilgili her an bilgi sahibi olduklarını açıkladı.
Kutlay Erk, konuyu en kısa sürede CTP-BG Genel Başkanı ve Başbakan Özkan Yorgancıoğlu’na aktarıp girişimlerin başlatılması konusundaki talepleri ileteceğini kaydetti.
YDÜ Kurucu Rektörü Suat Günsel ile yakından tanıştığını belirten Erk, Günsel ile de bu konuyu görüşeceğini ve harçların bağışlanmasını talep edeceğini açıkladı.
Filistinli öğrenciler için her türlü maddi desteğe hazır olduklarını kaydeden Erk, manevi destek konusunda da ellerinden geleni yapacaklarını işaret etti. Manevi destek konusunda DAÜ-Sen’in önerilerini dikkate alacaklarını söyleyen Erk, Gazze’deki savaşın en kısa sürede bitmesini temenni etti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 08:36
banner508
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bünyamin kenez
Bünyamin kenez - 7 ay Önce

Sinop yaşanması güzel bir şehir. Oraya gince büyük bir küp arıyorum, aklıma hep bu geliyor. Sözleriyle, yaşantısıyla heryer de.

Safiye yuksel
Safiye yuksel - 7 ay Önce

Yazılarınızı çokca okumak dileğiyle nice yıllara Metin Münir ...

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460