LAÜ’lü öğrencileri Kıvanç Çağanağa öncülüğünde birçok başarılı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor

banner453

“Okulum Şahane”

LAÜ’lü öğrencileri Kıvanç Çağanağa öncülüğünde birçok başarılı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştiriyor
banner432

   Lefke Avrupa Üniversitesi (LAÜ) Dr. Fazıl Küçük Eğitim Fakültesi öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları Dersi kapsamında ders yürütücüsü Okul Öncesi Öğretmenliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çağda Kıvanç Çağanağa öncülüğünde birçok başarılı sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirmeye devam ediyor.  

    Öğrencilerin projeleri ile ilgili bilgi aktaran Çağanağa, “Okulum Şahane” adlı projede, hayat boyu öğrenme ilkesi ile yola çıkan öğrencilerin Yedidalga İlkokulu’nun duvarına boya çalışması yaptıklarını dile getirdi. Çağanağa, okul öncesi öğrencilerinde yaratıcılığın teşviki konusuna dikkat çekmek amacıyla projelerini gerçekleştiren öğrencilerin boya çalışmasının yanında, atık materyallerle hayvanlara yemlik ve suluk yaparak, özellikle plastik gibi doğada çözünmesi çok uzun yıllar alan atık materyallerin doğaya bırakılması yerine farklı amaçla kullanılabileceğine yönelik yaratıcı çalışmalar yaptıklarını belirtti. 
   Çağanağa, “Satranç” projesi ile öğrencilerin Lefke İstiklal İlkokulu bahçesine satranç şeklini çizdiklerini böylelikle öğrencilerin ortak kullanım alanlarında hem eğlenmeleri hem de satranç öğrenmeleri amacıyla projenin gerçekleştiğini belirtti.  

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER