banner564
banner556

Başarılı organizasyon

Elexus Hotel, 500 kişilik Hint düğününden sonra Bin 500 kişilik ilaç gurubunu ağırlıyor

Başarılı organizasyon

   Kuzey Kıbrıs’taki en büyük turizm yatırımlarından biri olan Elexus Hotel, geçtiğimiz günlerde Hintli bir ailenin düğün törenine ev sahipliği yaptı. Düğün törenine katılan 500 kişiyi en iyi şekilde ağırlayan Elexus Hotel, bu kez Hintli ilaç firmasının Bin 500 bayisini ağırlıyor

  İlaç firmasının etkinliğine katılan Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, etkinlikte yaptığı açıklamada, katıldıkları düğün fuarında kurulan bağlantıların karşılığını almaya başladıklarını ve bundan mutluluk duyduklarını belirtti.
   Hindistan'dan turist gelmeye başladığını, önümüzdeki süreçte Kuzey Kıbrıs’ta düğün yapacak Hintli ailelerin sayısının artacağını ifade eden Ataoğlu, kurulan temaslar neticesinde Hintlilerin düğün törenlerini Kuzey Kıbrıs’ta yapmaya başladıklarını ve 24-27 Eylül tarihleri arasında 500 kişilik bir düğün gerçekleştiğini ifade etti.
   Hindistan'ın en büyük ilaç firmalarından Lupin firmasının senelik bayi toplantısını KKTC’de düzenlediğini ifade eden Ataoğlu, bu organizasyonla toplamda Bin 500 Hintli’nin ülkeyi ziyaret ettiğini ve misafirlerin tarihi ve turistik yerleri gezdiğini ve bol bol alış veriş yaptığını söyledi.
   Son dönemde görkemli Hint düğünlerine ev sahipliği yapan Akdeniz sahilindeki tesislerin rağbet gördüğünü ifade eden Ataoğlu, şöyle konuştu:
   "Düğün organizasyonunda Hintler, Antalya’yı turizmin başkenti olarak görüyorlar. Düğün fuarında yapılan temaslar noktasında Kuzey Kıbrıs’ımızda bu düğünleri başlatabildik. Hemen ardından gerçekleşen bu etkinlikle de kalabalık bir Hintli misafir grubunu ağırladık. Hint düğünleri üç gün sürüyor, aileler büyük, dolayısıyla bütün akraba ve arkadaşlar geldiğinde çok büyük kapasitesi olan otellere 500 veya bin kişinin aynı anda konaklayabileceği tesislere ihtiyaç oluyor, Ülkemizdeki tesisler bu konuda ihtiyaçlarına cevap verecek durumda.”

Kıbrıs’ı beğendiler

   Sibal – Lupin ilaç firması CEO’su Rajeev Sibal da yaptığı açıklamada, Kuzey Kıbrıs’ın Hindistan için güzel ve alternatif  bir destinasyon olduğunu ifade ederek, Kuzey Kıbrıs’ta bulundukları sürece ülke insanının misafirperverliğinden, turistik tesislerin kalitesinden ve tarihi zenginliklerden çok etkilendiklerini vurguladı.
   Ayrıca alışveriş açısından da Kuzey Kıbrıs’ı çok makul bulduklarını ifade eden Sibal, firmalarının bu tip etkinliklerini ülkemizde yapmaya devam edeceklerini söyledi.
   Hindistan’ın büyük acente sahiplerinden Sunaina Chatterjee ise Kuzey Kıbrıs’ın Hint düğünleri için biçilmiş kaftan  olduğunu söyleyerek, mutluluk veren bu adada unutulmaz evlilik törenlerinin yapılacağına inanç belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473