banner564
banner556

‘Hellime hazırlık’ birinci oldu

‘İşte Kadın’ konulu fotoğraf yarışmasına katılan 80 fotoğraftan 42’si ödül aldı

‘Hellime hazırlık’ birinci oldu

 İş Kadınları Derneği’nin, Garanti Bankası sponsorluğunda düzenlediği ‘İşte Kadın’ konulu fotoğraf yarışmasına katılan 80 fotoğraftan 42’si ödüle layık bulundu. Birinciliği ise ‘Hellime Hazırlık’ konulu fotoğraf aldı.

İş Kadınları Derneği’nden verilen bilgiye göre, toplam 80 fotoğrafın katıldığı ve Buket Özatay, Hikmet Uluçam ve Özlem Ö. Eminoğlu’ndan oluşturulan seçici kurulun görev yaptığı yarışmada, 42 fotoğraf ödüle ve sergilenmeye değer görüldü. 
Uluçay: Çok değerli
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay konuşmasında, fotoğraf ve fotoğraf sanatçılığının çok değerli olduğunu ifade ederek “Ne söylerseniz söyleyin nasıl olursanız olun ancak fotoğrafınız iyi olsun” şeklinde söylemi hatırlattı.
Uluçay “Biz de ülkemizin geleceği açısından ne yaparsak yapalım, hangi sıkıntıları yaşarsak yaşayalım ülkemizin fotoğrafı ileride çok daha iyi olsun” diye konuştu.

Cemil: Duygu zenginliği
İş kadınlarından Işın Ramadan Cemil ise fotoğrafların taşıdığı hafızaya vurgu yaparak insanlara yaşattığı hafıza ve duygu zenginliğine değindi.
Cemil, fotoğraf sanatının tarihçesini de özetledi ve Kıbrıs’ın ilk fotoğrafçılarını hatırlatarak katılımcıları ve kazananları kutladı.

Öze: Büyük mutluluk
Garanti Bankası Müdürü Sevda Öze de Garanti Bankası olarak KKTC’de İş Kadınları Derneği’yle birlikte ‘İşte Kadın’ fotoğraf yarışmasının ikincisini düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu ortak çalışmayla KKTC’de kadının, hayatın her aşamasında yarattığı güzellikleri fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Ekingen: Fotoğraf sanatı önemli
İş Kadınları Derneği Başkanı Şenay Ekingen ise dernek faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi ve fotoğraf yarışmasının geleneksel olma yolunda ilerlediğini söyledi.
Yarışmada ilk 3 dereceye giren fotoğrafın satışından elde edilecek paranın Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlama kararı aldıklarını açıklayan Ekingen, fotoğraf sanatının önemine ve güçlü anlatım şekline vurgu yaptı.

Anlamlı bağış
Konuşmaların ardından ödüller verildi. Birincilik ödülü Mehmet Gökyiğit’e ait “Hellime hazırlık” adlı fotoğrafa; ikincilik ödülü Cem Kara’ya ait “El emeği göz nuru” adlı fotoğrafa; üçüncülük ödülü ise Nilgün Ortaş'a ait “Sahnede” adlı fotoğrafa verildi. Jüri Özel ödülü Gülistan Aksoy’a ait “Molohiyacı Kadın”ın olurken, İş Kadınları Derneği özel ödülüne de İsmail Özyol’un “Beslenme” adlı fotoğrafı layık bulundu. İlk 3 dereceyi alan fotoğrafların satışından elde edilen gelir ise Kemal Saraçoğlu Lösemili Çocuklar ve Kanserle Savaş Vakfı’na bağışlanacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner455