Çanlar çalıyor

Nisan ayında otellerin doluluk oranı bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında azaldı

Çanlar çalıyor

   Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’ne (KITOB) üye otellerin Nisan ayı doluluk oranının yüzde 51 olduğu, bir önceki yılın aynı ayında göre yüzde 20 oranında düşüş yaşandığı belirtildi. Turizmciler, otellerin doluluk oranındaki düşüşün tüm sektörlere olumsuz etki yaptığına dikkat çekiyor.

   KITOB’dan yapılan açıklamada, otel sınıfına giren ve 1’den 5'e kadar yıldız taşıyan oteller ile turistik bungalovlar, tatil köyleri, butik, apart otel ve özel belgeli otellerden oluşan üyelerinin, Nisan ayına ilişkin dolulukları şöyle oldu: 
  “5 yıldızlı büyük tesislerin dolulukları 2019 yılı Nisan ayında yüzde 60 oranında oldu. Bu oran 2019 yılı Mart ayına göre yüzde 7’lik bir artış gösterse de, 2018 yılı Nisan ayına göre ise yüzde 20 oranında bir düşüş gösterdi.
   Küçük otellerin de 2019 yılı Nisan ayında doluluk oranı yüzde 42 oldu ve 2019 Mart ayına göre yüzde 7 oranında bir artış yaşandı. Ancak 2018 yılı Nisan ayına göre yüzde 14 oranında bir düşüş gerçekleşti.
     Tüm otellere bakıldığında ise 2019 yılı Nisan ayında doluluk oranı ortalaması ise yüzde 51 oldu. Bu oran 2019 yılı Mart ayına göre yüzde 8 oranında bir artışı gösterdi ancak 2018 yılı Nisan ayına göre ise yüzde18 oranında bir düşüş gerçekleşti.

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe ay
ayşe ay - 12 ay Önce

pislik içnde yaya geçitlleri silinmiş , müzeler .mezarlıklar bakımsız , otlardan çemberlerin yoların görünmediği ülkeye kimler gelir. ki? idare yok .. çevre dairesi orman dairesi uyumakta devlet deseniz hiç yok olmazda ..!. kktc bu kadar gülünç ve utanılacak duruma düşmemişti. .yazık ..!

SIRADAKİ HABER