Gençliğin hizmetine sunulmalı

TDP, Kumyalı'da atıl vaziyetteki turizm otelini gündeme getirdi

Gençliğin hizmetine sunulmalı
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) İskele İlçe Başkanı Cemaliye Soğancı, Kumyalı'da atıl durumda bulunan Turizm Oteli'nin daha fazla vakit kaybedilmeden gençliğin hizmetine sunulması gerektiğini vurguladı. Soğancı konuyla ilgili yazılı açıklamasında otelin yeniden faaliyete geçirilerek, gençlerin yaz kamplarını yapacağı, spor kulüplerinin kullanabileceği, ayrıca turizm bölümündeki öğrencilerin uygulamalı olarak kullanımına da olanak verilebileceği bir yer olması için gerekli çalışmaların başlatılması gerektiğini kaydetti. 
Otelin kapatılmasının ardından bina ile içindeki malzemelerin de çürümeye terk edildiğini belirten Soğancı, otelin şu anki durumunu 'içler acısı' olarak niteledi. 
2013 yılında kurulan ve içinde TDP'nin de bulunduğu geçiş hükümeti döneminde Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı görevini yürüten Asım İdris'in girişimleri ile atıl durumda bırakılan yatırımın tekrar canlandırılması amacıyla çalışma başlatılarak, uygulama oteli gibi çalışacak, aynı zamanda gençlerin kamp yapacağı bir tesis olarak planlama yapıldığını anlatan Soğancı, bu çerçevede Eğitim Bakanlığına ait olan mülkün, belirlenen amaçlar çerçevesinde kullanılması koşulu ile Gençlik Dairesi ile bir de protokol imzalandığını kaydetti. 

"TDP her dönem Karpaz bölgesine sahip çıktı"
Cemaliye Soğancı TDP'nin göreve geldiği her dönemde Karpaz Bölgesine sahip çıktığını vurguladı.  Soğancı, "Her iki bakanlık dönemimizde de, hem bölgeye hem de ülkeye verdiğimiz bir değerin göstergesi bu yaklaşımımız gençliği önemseyen anlayışımızın göstergesi olmuştur" ifadelerini kullandı. Soğancı, TDP olarak Kumyalı Turizm Oteli'nin yeniden faaliyete geçirilerek, gençliğin hizmetine verilmesi konusunda ısrarcı ve takipçi olacaklarını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2017, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER